×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
کفایت سرمایه بانک‌ها دژ محکمی در برابر زیان‌های وارده است

اقتصادتهران: نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: کفایت سرمایه بانک‌ها دژ محکمی دربرابر زیان های وارده بانک‌ها ایجاد می‌کند و شاخص مهمی برای جلب اعتماد عمومی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ارسلان فتحی پور با تاکید بر اینکه داشتن سرمایه مناسب و کافی از شرایط لازم برای حفظ سلامت نظام بانکی است، گفت: سرمایه مناسب و کافی یکی از شرایط لازم برای حفظ سلامت نظام بانکی است و بانک‌هابرای تضمین پایداری فعالیت‌های خود باید نسبت مناسبی را بین سرمایه وریسک دارایی های خود برقرار کند از این رو می توان گفت کفایت سرمایه بانک ها نقش حمایتی در برابر زیانهای غیرمنتظره سپرده‌گذاران و اعتبار دهندگان را بازی می کند.

نماینده ادوار مجلس در بخش دیگر این گفت و گوبا تاکید بر اینکه بانک‌ها باید بانکداری کنند نه بنگاه داری، گفت: بانکها بر اساس قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای فرهنگ مالی بانک ها ملزم به فروش اموال وبنگاه های مازاد خود هستند.

وی با اشاره به نقش واسطه گری مالی بانکها و اهمیت آن، اظهار داشت: البته بانکها در برخی مقاطع خاص زمانی بنابر الزام دولت به حمایت بانک‌ها از طریق واگذاری سهام مدیریتی بنگاه‌های تولیدی و بنا به ضرورت بخشی از فعالیت خود را به بنگاه‌داری اختصاص دادهاند.

فتحی پور در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از شرکت ها که اکنون در تملک بانک‌ها قرار دارند بابت رددیون در اختیار بانک‌ها قرار گرفته است، گفت: بانکها باید با به کار گیری بهترین و به صرفه ترین روش بنگاه‌های خود را واگذار کنند تا حقوق سهامدارانش حفظ شده و متضرر نشوند اما انتقال از یک اقتصاد دولتی به یک اقتصاد مردمی زمان بر است چرا که بخش خصوصی باید توانمندی شرکت داری را داشته باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false