×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
کارشناسان حقوقی بانک‌ها باید خوشان را به قوانین جدید مسلط کنند

سرپرست بانک سینا گفت: کارشناسان حقوقی بانک‌ها باید متناسب با تغییرات کسب‌وکاری، تکنولوژیکی و قوانین حاکم بر آن‌ها خودشان را به‌روز نگه دارند.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط‌عمومی بانک سینا، علی ابدالی در همایش سراسری رؤسای دوایر حقوقی و وصول مطالبات بانک که با حضور میهمانانی از بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی، بنیاد مستضعفان و کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: بانک سینا بانکی خوشنام در نظام بانکی است که بخشی از این خوشنامی به عملکرد مطلوب همکاران و اقدامات مؤثر واحد حقوقی در اجرای قانون و دستورالعمل‌ها برمی‌گردد.

وی ادامه داد: کارکرد و وظیفه اصلی همکاران حوزه حقوقی و مطالبات بانک سینا، صیانت از منافع مادی و معنوی این بانک است.

وی تصریح کرد: بانک یک سازمان اقتصادی است اما محیط حقوقی و قانونی آن نسبت به دیگر سازمان‌ها پیچیده‌تر است؛ چرا که با نهادهای مختلفی در تعامل است و به دلیل این ارتباط، واحد حقوقی بانک‌ها باید به قوانین مختلف در حوزه‌های متنوع اشراف داشته باشند.

سرپرست بانک سینا تأکید کرد: تمامی واحدهای عملکردی بانک با قوانین و قواعد حقوقی مختلفی از جمله حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق اداری و… سروکار دارند که همین موضوع ایجاب می‌کند تمام ارکان بانک ارتباط مستمر و تعامل همیشگی با واحد حقوقی برای رفع برخی مشکلات و پیگیری مسائل حقوقی داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به آنچه در خصوص تغییرات مستمر کسب‌وکارها گفته شد، کارشناسان حقوقی باید بر این تغییرات مسلط باشند. بنابراین آموزش مستمر در حوزه حقوقی باید در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است همایش رؤسای دوایر حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا طی دو روز و در راستای تبیین الزامات حقوقی و فنی پدافند غیرعامل در نظام بانکی، قواعد حقوقی قراردادهای الکترونیکی و وصول مطالبات برگزار شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches