×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
کارآمدترین راه مبارزه با فرار مالیات الکترونیکی کردن مالیات ستانی است

اقتصادتهران: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سریعترین و کارآمدترین راه برای مبارزه با فساد، به ویژه فرار مالیاتی و شفاف سازی در اقتصاد، الکترونیکی کردن جامع فرآیندهای مالیات ستانی است.

به گزارش تارنمای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، «فرهاد دژپسند» در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای طرح جامع مالیاتی، به سرعت تحولات در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: تحولات در بخش فناوری اطلاعات خطی نیست، بلکه نمایی است.

وی تاکید کرد: اگر نتوانیم با سرعت فناوری همراه شویم، همواره عقب می مانیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، پیاده سازی طرح جامع مالیاتی را بستری برای سرعت، شفافیت و سلامت اخذ مالیات برشمرد و گفت: این طرح به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر در کاهش فساد اداری و افزایش درآمد پاک، می تواند نقش موثری در تسریع کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی داشته باشد.

وی با تاکید بر رفع کاستی ها و ایرادهای احتمالی این سامانه، اخذ و بکارگیری نقطه نظرها و پیشنهادهای اصلاحی صاحبنظران مالی و فناوری اطلاعات را خواستار شد.

برپایه این گزارش، ‎وزیر اقتصاد در این نمایشگاه از دستاوردهای طرح جامع مالیاتی در قالب غرفه‌های سامانه نرم‌افزاری یکپارچه مالیاتی (سنیم)، پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی، سامانه عملیات الکترونیک سازمان امور مالیاتی و پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی در ادارات امور مالیاتی بازدید کرد.

هدف از اجرای طرح جامع مالیاتی، ایجاد یک نظام نوین مالیاتی است؛ به ‌طوری‌ که همه امور مالیاتی مودیان ازجمله ثبت ‌نام، ارائه اظهارنامه، پرداخت مالیات و حتی محاسبه و حسابرسی مالیات به‌صورت الکترونیکی انجام شود تا فرار مالیاتی کاهش و عدالت مالیاتی افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور سه شنبه این هفته(۲۵ دیماه) میزان وصولی درآمدهای مالیاتی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه را رقمی معادل ۶۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به دوره مشابه پارسال ۱۰ درصد رشد داشته است.

به گفته سید کامل تقوی نژاد، پارسال و امسال، حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان از محل شناسایی فرارهای مالیاتی، مطالبه شده که یک رکورد محسوب می شود. همچنین میزان سوءاستفاده از محل کارت های بازرگانی اجاره ای در کشور حدود هشت هزار میلیارد تومان بوده که با احتساب جرایم، این رقم افزون بر ۲۵ هزار میلیارد تومان می شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false