×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
پیش بینی بازار مسکن بعد از رمضان

با وجود گذشت چند روز از ماه مبارک رمضان، بازار مسکن همچنان در رکود است اما کارشناسان از برخی تغییرات و نوسانات در قیمت مسکن پس از این ماه خبر می‌دهند.

ماه رمضان معمولا همراه با رکود بازار همراه است، امسال هم به مانند سال‌های گذشته این اتفاق در بازار مسکن رخ داد ولی به نسبت سا‌لهای‌ گذشته این رکود کمتر رخ نموده است.

بنا بر گفته فعالان حوزه مسکن خرید و فروش در ماه‌مبارک رمضان جاری به نسبت سا‌لهای گذشته بسیار بیشتر انجام می‌شود ولی باز هم بنا بر سنت ماه رمضان به نسبت بقیه ما‌هایی سال رکود کمی در بازار وجود دارد.

البته گفتنی است که این رکود به قیمت بالای آپارتمان‌ها هم بی‌ارتباط نیست که در کنار این ماه تعداد معاملات مسکن را کاهش داده است اما پیش بینی کارشناسان بازار مسکن حاکی از آن است که قیمت ها پس از ماه رمضان دچار تغییرات و نوساناتی خواهد شد.

براین اساس، قیمت ملک و آپارتمان در اغلب شهرهای بزرگ به خصوص تهران که متاثر از بازار پولی و مالی کشور است با هرگونه افزایش و یا کاهش قیمتها در دیگر بازارها دستخوش تغییر می شود، بنابراین با افزایش جهانی نرخ سکه و طلا در هفته گذشته و تاثیر آن بر بازار داخلی در کنار تقاضای روز افزون مسکن در کشور، آینده متغیری را برای بازار مسکن پیش‌بینی‌ می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، مصطفی‌قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک با اشاره به وضعیت بازار اظهار داشت: فعلا بازار خرید و فروش با رکود همراه است تنها کسانی که نیاز به خرید و فروش دارند به این کار مشغول هستند، با این حال در آینده بطور حتم بازار دستخوش تغییراتی خواهد شد.

این کارشناس ادامه داد: هرساله در ماه مبارک رمضان شاهد رکود بازار مسکن هستیم که این موضوع در پایان این ماه به حالت قبل بازمی گردد اما رونق معاملات وابسته به قیمت مسکن نیز هست، زیرا هرچه قیمتها بالاتر باشند قدرت خرید مردم هم کاهش پیدا می‌کند.

براساس این گزارش، بازار مسکن پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به یک ثبات نسبی رسیده، ثباتی که ابتدا بخش خرید و فروش را تحت تاثیر قرار داد و هم‌اکنون در بازار اجاره‌بها نیز خودی نشان می‌دهد، اما به نظر می‌رسد همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان این بخش دچار رکود شده است. موضوعی که باعث توقف رشد نرخ اجاره‌بها و ثبات آن در غیاب وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان متولی این بخش شده است.

در حال حاضر قیمت‌ها بیشتر براساس میل صا‌حبخانه‌ها تعیین می‌شود تا ارزش واقعی مسکن و یا فرمول تعیین اجاره. به‌هر حال براساس پیش‌بینی کارشناسان بعد از ماه مبارک رمضان قیمت‌ها دچار تغییر و شاید حتی افزایش شود. به‌هر حال کارشناسان توصیه‌ می‌کنند که مسوولان برای کنترل بازار نظارت بیشتری داشته باشند.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches