×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
پیش بینی از مسیر کاهشی قیمت مسکن در آینده

یک عضو سازمان نظام مهندسی کشور معتقد است: با کاهش تدریجی قیمت‌ها در کشور عوامل بیرونی مسکن نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند و این بازار اقتصادی نیز در مسیر کاهش قیمت‌ها قرار خواهد گرفت.

عباس اکبر‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برنامه‌ی ۱۰۰ روزه دولت برای کاهش قیمت‌ها و بهبود شرایط معیشت مردم تا حدودی موثر است و می‌تواند با کاهش قیمت عوامل بیرونی مسکن به کاهش قیمت مسکن منجر شود.

به گفته‌ی وی در صورت کاهش قیمت مواد و مصالح ساختمانی در ساخت یک واحد مسکونی می‌تواند به کاهش هزینه‌ی تمام شده مسکن منجر شود.

این عضو سازمان مهندسی کشور معتقد است: در صورت ایجاد همکاری میان ایران و کشور‌های دیگر مشارکت‌های اقتصادی از سوی خارجی‌ها در ایران صورت می‌گیرد که در عین حال بیانگر قابلیت ایران در حصول مطالبات کشور ما می‌شود.

وی تاکید کرد: تسهیلات بانکی برای واردات، تمایل به صادرات و افزایش تسهیلات بانکی برای تامین هزینه‌های خرید مسکن همگی می‌تواند به کاهش قیمتها منجر شود.

اکبرپور افزود: در صورت ایجاد کاهش قیمت‌ها و متعادل‌سازی بازار مسکن، خریداران و فروشندگانی که در این مدت در انتظار افزایش قیمت‌ها بودند، خرید و فروش با قیمت‌های کمتر را ترجیح می‌دهند و به سمت تولید بیشتر می‌روند.

این عضو سازمان نظام مهندسی کشور افزود: پیش‌بینی بازار قیمت مسکن در ماه‌های آینده زود است چرا که در ابتدا باید قیمت‌ها تثبیت شوند و در گام بعدی به سمت کاهش تدریجی قیمت‌ها و تولید مسکن به روال منطقی و با سرعت قابل توجه پیش برویم.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches