×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
پیشنهادهای اقتصادی وزیر اسبق برای حل مشکلات آموزش و پرورش

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه توجه دولت جدید به مشکلات اقتصادی آموزش و پرورش را به فال نیک گرفت و گفت: برای حل این مشکلات باید راهکارهای واقع‌بینانه‌ای اتخاذ کرد و نباید انتظار داشت تنها از طریق بودجه و منابع اختصاصی دولت این مسائل برطرف شود.

محمود فرشیدی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران که عنوان کرده بود آموزش و پرورش و مشکلات آن به اقتصاد گره خورده است، گفت: عمده رویکرد رئیس‌جمهور جدید به اموزش و پرورش حل مشکلات و مسائل اقتصادی است و همان‌طور که در کل جامعه این موضوع را در نظر گرفته‌اند، آموزش و پرورش را نیز از منظر اقتصادی آسیب‌شناسی کرده‌اند.

وی افزود: امروز مهمترین مشکل کشور مسائل اقتصادی است و این موضوع طبعا دامن‌گیر آموزش و پرورش نیز شده است، چرا که این وزارتخانه به عنوان عظیم‌ترین دستگاه تعلیم و تربیت کشور محسوب می‌شود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش تصریح کرد: به نظر می‌رسد با این نگاه، توجه به حل مشکلات اقتصادی آموزش و پرورش در دولت یازدهم در اولویت خواهد بود و به تبع آن موضوعات و مشکلات معلمان جزو اولویت‌های دولت بعدی خواهد بود.

فرشیدی ادامه داد: برای حل بخشی از مشکلات آموزش و پرورش در کنار توجه به بودجه و اعتبارات باید منابع جدیدی را خلق و تعریف کرد که در این راستا می‌توان از تجربیات سایر کشورهای موفق در این زمینه استفاده کرد.

وی تاسیس موسسات مالی اعتباری توسط برخی دستگاه‌ها را یکی از روش‌های مناسب جهت حل مشکلات آن دستگاه عنوان کرد و گفت: با این اقدام دستگاه‌ها توانسته‌اند بخشی از مشکلات اقتصادی خود را حل کنند و آموزش و پرورش می‌تواند از این راهکار موفق استفاده کند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش همچنین پیشنهاد داد تا درمانگاه‌های ویژه فرهنگیان تبدیل به بیمارستان‌های فرهنگیان شود تا بخشی از مشکلات این قشر زحمتکش مرتفع شود؛ البته پیشنهاد این اقدام در دولت نهم برای ۱۲ درمانگاه در سراسر کشور با وزارت بهداشت هماهنگ شده بود.

فرشیدی در ادامه همچنین گفت: برای حل مشکل مسکن فرهنگیان یکی از راهکارهایی که می‌تواند موثر باشد، احداث خانه‌ها و مسکن سازمانی در کنار مدارس و مجتمع‌های شهری و روستایی است. می‌توان ادامه طرح مسکن مهر را در مورد فرهنگیان اجرا کرد، چرا که بخشی از مشکلات رفاهی این قشر بحث مسکن است که از این طریق قابل حل خواهد بود.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در ادامه با انتقاد از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هرچند ایجاد این صندوق اقدام خوبی بود، اما به علت عدم مدیریت در نظارتها نتوانست آنگونه که باید به فرهنگیان خدمات ارائه کند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches