×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
پیشتازی بانک ملی در نظارت هوشمند، از راه دور

اقتصادتهران: بانک ملی ایران در بحث نظارت هوشمند، از راه دور و سیستمی از دستگاه های پیشرو بوده و این سطح پیشرویی خود را در نظام بانکی کشور حفظ کرده است.

به گزارش اقتصادتهران، هادی عبداللهی رییس مرکز بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت امور اقتصادی و دارایی در نشست هم اندیشی تقویت نظام کنترل داخلی بانک ملی ایران با رویکرد نظارت هوشمند جهت بهبود و ارتقای سلامت نظام بانکی که امروز با حضور حسینعلی احمدی گرجی رئیس مرکز رسیدگی به شکایات مردمی سازمان بازرسی کل کشور، هیات اعزامی از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، مسعود خاتونی عضو هیات مدیره بانک، حبیب اله خالصی رییس اداره کل عملیات بانکی، موسی اسلامیان رییس اداره کل بازرسی و تطبیق و مبارزه با پولشویی و معاونین ستادی و بازرسان بانک برگزار شد، با بیان اینکه نظارت هوشمند کاهش هزینه ها و افزایش پوشش نظارت را به همراه دارد، افزود: سامانه مانیتورینگ آنی بانک ملی ایران یا سماب توسط همکاران بانک و به عنوان یک مدل طرح ریزی شده داخلی است که ارزش آن را دو چندان می کند.

وی با بیان اینکه یک نظارت هوشمند معادل ۱۰ برابر یک حسابرس بحث نظارتی را پیش می برد، تصریح کرد: هدف نظام بانکی کمک به توسعه اقتصادی کشور است و این امر زمانی محقق می شود که با کمک نظارت ها، شاهد افزایش سطح اعتماد عمومی باشیم.

همچنین حسینعلی احمدی گرجی رئیس مرکز رسیدگی به شکایات مردمی سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست با تاسی به یک بیت از اشعار حافظ «سالها دل طلب جام جم از ما می کرد، آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد» گفت: جام جم، همان بانک ملی ایران است و این بانک سعی می کند آنچه که در نظام بانکی اتفاق می افتد را رصد کند.

وی با تاکید بر اینکه تامین امنیت سرمایه گذاری مهم ترین اقدامی است که باید در سطح نظام بانکی کشور صورت گیرد، اظهار کرد: به عنوان یک شهروند ایرانی و یا مقام مسئول در دستگاه های نظارتی قدردان اقدامات بانک ملی ایران هستم و یقین بدانید که هر چه شما شفاف تر و به اصطلاح شیشه ای تر عمل کنید، داد افراد بیشتری در خواهد آمد و این امر یک مدیریت جهادی می طلبد. روح بلند مرتبه و طیبه شهید قاسم سلیمانی و سایر شهدای گرانقدر، یاری گر همت گران این عرصه باشد و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی حتی یک قطره از خون شهدا باشیم که همین کافی ست.

مسعود خاتونی عضو هیات مدیره بانک هم در این نشست با تاکید بر اینکه اگر ما به عنوان مشتریان نظام سلامت و نظام بانکی در سلامت نباشیم قطعا جرم یک قدم جلوتر از ما خواهد بود و بهداشت اعتباری رعایت نمی شود، گفت: برخی ها تمایل به تغییر و تحول ندارد اما سامانه سماب بانک ملی ایران ورود به یک دنیای جدید است.

وی عنوان کرد: ما هر روز در حال ارتقا و کنترل سامانه های نظارتی جدید در ارتباط با ادمین ها هستیم، گفت: در همه سامانه ها، ادمین ها در اداره امنیت و شبکه تحت کنترل سیستمی هستند. همچنین تمام تلاش ما در بانک این است که تمامی عملیات شکل گرفته در شبکه، تحت کنترل و نظارت باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false