×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
پست بانک بخشنامه تسهیلات قرض الحسنه اشتغال سازمان بهزیستی را ابلاغ کرد

معاونت اعتباری و بین الملل پست بانک ایران بخشنامه‌ سهمیه بانک برای اعطا تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور را به شعب سراسر کشور، ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه ۰۳/۲۹۲۴۸ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۱به بانک‌ها، با هدف حمایت از اشتغال در چارچوب مصوبات هیات امنای حساب پیشرفت و عدالت، مبلغ ۳۰۰ هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۱۲۰ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور بر طبق جز (۶) منابع بند (الف) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی برای مدد جویان این دو دستگاه اختصاص داد.

بر طبق این بخشنامه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،پست بانک ایران را مکلف اکرده است برای حمایت از اشتغال، وام‌های قرض الحسنه تا سقف فردی ۱۵۰۰ میلیون ریال و سقف کارفرمایی به ازای به کارگیری تعداد افراد مددجو متناسب با سقف فردی حداکثر تا ۴۰ هزار میلیون ریال با مدت باز پرداخت هفت سال به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور اعطا می‌شود.

بر اساس این گزارش، سقف فردی تسهیلات برای رسته‌های اعلامی مد نظر دستگاه‌های ذینفع در صورت تایید رسته‌های شغلی توسط کمیسیون پولی و اعتباری بانک مرکزی ۳۰۰۰ میلیون ریال و سقف جمعی این رسته‌ها، ۴۰ درصد از کل منابع اختصاص یافته به دستگاه تعیین شود.

همچنین بر اساس تصمیم کمیسیون عملیات پولی و اعتباری، پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با اعتبارسنجی، سفته و یک ضامن معتبر، تا سقف دو میلیارد ریال بر اساس ماده هفت دستورالعمل اجرایی تسهیلات خرد و برای اعطا تسهیلات تا سقف ۳۰۰۰ میلیون ریال یکی از موارد اعتبارسنجی، سفته و یک ضامن یا دو ضامن معتبر انجام می‌شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches