×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
پرداخت یک میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان به ازای هر هکتار زمین

مدیرعامل بانک کشاورزی از اختصاص ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه در گردش کشاورزان و تأمین سرمایه در گردش‌ ۴۰۰ هزار تن کود شیمیایی ۴۴۰۰ کارگزار در کشور خبر داد.

محمد طالبی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اینکه از آنجایی که سال زراعی جدید کشاورزان ۹۳-۹۲ آغاز شده، چه برنامه‌ای برای تأمین نیازهای کشت پاییزه دارید؟ گفت: بنا به برنامه‌ای که وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است، ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش کشاورزان اختصاص یافته است.

مدیرعامل بانک کشاورزی افزود: جدول توزیع استانی این منابع از طریق وزارت جهاد کشاورزی به بانک کشاورزی اعلام شده و این بانک همراه دستورالعمل تسهیلات به استانها ابلاغ کرده است.

طالبی گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید نسبت به سالهای گذشته میزان پرداختی به کشاورزان نیز امسال افزایش یافته است.

وی افزود: به ازای هر هکتار زمین حداقل یک میلیون تومان تسهیلات و با نرخ ۱۴ درصد به کشاورزان پرداخت می‌شود.

طالبی تصریح کرد: این تسهیلات برای تأمین کود، سم، بذر و هزینه‌های جانبی کشاورزان خواهد بود.

* پرداخت تسهیلات به کارگزاری‌ها برای تأمین ۴۰۰ هزار تن کود شیمیایی

وی همچنین گفت: برای تأمین و توزیع کود شیمیایی، تسهیلات تأمین ۴۰۰ هزار تن کود شیمیایی که در مرحله اول مورد نیاز کشاورزان است به کارگزاری‌ها پرداخت می‌شود.

طالبی افزود: ۴۴۰۰ کارگزاری کشور با این تسهیلات از پتروشیمی‌های کشور کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان را خریداری و توزیع می‌کنند.

مدیرعامل بانک کشاورزی در پاسخ به اینکه، به هر کارگزاری به چه میزان تسهیلات پرداخت می‌شود، گفت: بنا به میزان توزیع کود که در استانها انجام می‌شود، مبلغ تسهیلات متفاوت است.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches