×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
پرداختی از جیب مردم در نظام سلامت از ۵۴ به۳۵ درصد رسیده است

اقتصادتهران: معاون وزیر بهداشت گفت: در سال ۹۱ که تورم شدیدی داشتیم و در چند سال منتهی به طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم ۵۴ تا ۵۸ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است و ما اجازه نمی‌دهیم که این میزان افزایش پیدا کند و مکلف هستیم حتی به میزان ۵ درصد آن را کاهش دهیم.

به گزارش وزارت بهداشت، ایرج حریرچی روز شنبه درباره هزیه‌های طرح تحول سلامت افزود: هزینه‌های طرح تحول سلامت به جز سال‌های ۹۳ و ۹۴ با توجه به مشکلات مالی که برای کشور پیش آمد دچار مضیقه شد، اما همان طور که وزیر بهداشت گفت، حمایت مالی از بیماران و عدم ارجاع آنها به خارج از بیمارستان و تامین پزشکان متخصص برای مناطق محروم با توجه به تعهد دولت و مجلس انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: هنگامی که تورم در جامعه ایجاد شود خانوارها قسمت عمده هزینه‌ها را به موارد بسیار ضروری مثل خوراک اختصاص می‌دهند و از مواردی چون فرهنگ بهداشت و آموزش می‌کاهند. ما ملکف هستیم به مواردی که برای درمان بیماری‌هاست بیشتر توجه کنیم.

پرونده الکترونیک سلامت، پویا و دینامیک است

معاون کل وزارت بهداشت درباره پرونده الکترونیک سلامت نیز گفت: پرونده الکترونیک سلامت یک پدیده پویا و دینامیکی است که در همه مراحل باید رو به تکامل برسد.

وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت را می‌توان در سطوح مختلف بررسی کرد. بر اساس این سطوح، در سطح اول مردم و آحاد جامعه هستند که می‌خواهند از وضعیت خودشان اطلاع پیدا کنند و حتی در ایجاد اطلاعات مشارکت داشته باشند.

حریرچی اظهار داشت: در سطح دوم، ارائه کنندگان خدمت مثل بهورزان، پزشکان خانواده تا پزشکان متخصص و فوق تخصص و ارائه کنندگان خدمات بیمارستانی و آزمایشگاهی قرار دارند که با رعایت محرمانگی می‌توانند جهت ارتقای سلامت مردم به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false