×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
وضعیت کالاهای رسوب شده در گمرک باید پیگیری شود

اقتصادتهران: وزیر کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه به عنوان متولی بودجه کشور و دستگاه‌های اجرایی با ارائه پاسخ‌های لازم و رفع شبهات از لایحه بودجه صیانت کنند.

به گزارش اقتصادتهران از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در شصتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با اشاره به اینکه حجم اطلاعات تحریف و تخریبی انتشار یافته به خصوص از سوی رسانه‌های خارجی در سطح بسیار بالایی است و مردم در معرض بمباران شدید اخبار غلط و نادرست هستند، اظهار کرد: هر خبری که در کشور در حوزه اقتصادی مطرح می‌شود، مربوط به یک دستگاه اجرایی متولی است که باید به شبهات و ابهامات و تحریف و دروغ‌های خبری پاسخ مناسب و مردم را در معرض داوری و قضاوت درست قرار دهد.

وی ادامه داد: این موضوع، پیش از این در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی مصوب شده و دستورالعمل داریم که هر دستگاه نسبت به پاسخگویی به شبهات و ابهامات اقدام کند.

وزیر کشور افزود: در جلسه امروز گزارشی از نتایج حاصل در این زمینه ارائه شد، با این حال اعضای ستاد معتقدند که دستگاه‌ها در رفع شبهات و ابهامات و تحریف‌ها، نمی‌توانند به قدر کافی منسجم، مؤثر و صریح اقدام کنند و پاسخ دهند که این موضوع باید در کمیته محتوایی و اطلاع رسانی بررسی و دستورالعملی برای روابط عمومی‌ها در این زمینه ارائه و همچنین موارد مثبت و موثر هم حتما مطرح شود.

رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به گزارش خوب نیروی انتظامی و انجام اقدامات موثر در مقابله با کانال‌های متخلف فضای مجازی، تارنماهایی که خلاف قوانین و به صورت قاچاق در مباحثی مثل قمار، سوءاستفاده و کلاهبرداری‌ها فعالیت داشته‌اند، بیان کرد: ضمن تشکر از ناجا انتظار داریم با کمک وزارت اطلاعات درخصوص این موضوع کار را دنبال کنند، زیرا یکی از زمینه‌های بروز تخلف و جرم خیزی حوزه اقتصادی در فضای مجازی است در حالیکه مردم با اطمینان وارد فضای مجازی می‌شوند.

وی اظهار داشت: باید برای تشدید حمایت از منافع مردم از راه حل‌های قانونی مؤثر استفاده کنیم و این مهم به صورت مستمر و منسجم و با هماهنگی همه دستگاه‌ها در حوزه فضای مجازی اجرایی شود.

رحمانی فضلی با اشاره به گزارش روند ترخیص کالاهای اساسی که در این نشست ارائه شد، اظهار داشت: ارقام نشان می‌دهد از زمانی که تصمیم اساسی برای تسهیل در این زمینه اتخاذ و از سوی دولت ابلاغ شد، وزارتخانه‌های صمت و اقتصاد و دارایی و گمرک هم همکاری خوبی داشته‌اند اما کماکان برخی از کالاها در گمرک رسوب کرده است که باید پیگیری شود. همچنین پیشنهاد شد که در خصوص کالاهای اساسی، همه دستگاه‌ها به صورت جدی پیگیری کنند و اطلاع رسانی مناسبی در این خصوص به مردم شود.

وزیر کشور یکی از موضوعات امروز فضای جامعه را بودجه عنوان و تصریح کرد: لایحه بودجه از سوی دولت پیشنهاد می‌شود. در لایحه بودجه درآمدها، هزینه‌ها، مصارف و مجموعه‌ای از سیاست‌ها دیده ‌شده که همه آنها، در مجلس و کمیسیون‌های مختلف و نهایتاً در کمیسیون تلفیق و در پایان در صحن مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد و دولت و بخش‌های مختلف دولتی در مراحل مختلف بررسی و تصویب در مجلس حضور دارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false