×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
وجود حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان “هزینه فاقد” در مدیریت شهری قبلی

اقتصادتهران: معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران از وجود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اسناد فاقد از زمان مدیریت شهری قبلی خبر داد و گفت: ما در یک مرحله هزینه‌های فاقد در مدیریت شهری گذشته را شناسایی کردیم که رقمی حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان احصا شد؛ اما پس از آن، با مراجعه به شهرداری ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز از هزینه‌های فاقد ارائه شد به این ترتیب ممکن است این رقم ۲۰۰۰ میلیارد تومانی افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، حجت میرزایی در نشست خبری که روز دوشنبه در خصوص ارائه سند تحویل و تحول توسط شهرداری تهران برگزار شد، گفت: در اواخر شهریورماه سال جاری شورای اسلامی شهر تهران در قالب مصوبه‌ای، شهرداری تهران را ملزم کرد که ظرف مدت ۱۰۰ روز گزارشی از آنچه که از مدیریت شهری پیشین تحویل گرفته است، ارائه کند.

به گفته وی، کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر تهران نیز چارچوب ارائه این گزارش را مشخص کرده‌اند و این گزارش در زمان تعیین شده توسط اداره کل ارزیابی عملکرد ما تهیه و ارائه شد.

وی افزود: نقطه عزیمت برنامه‌ریزی‌ها نیز ارزیابی وضعیت موجود است. بر اساس سنت حسنه‌ای که در شهرداری تهران از سال‌های گذشته وجود دارد در مورد پروژه‌هایی که در هر ناحیه و منطقه‌ای اجرایی می‌شود و قرار است به پیمانکار جدید نیز محول شود سند تحویل و تحول تهیه می‌شده است. ما نیز به عنوان مستاجر جدیدی که به یک خانه وارد شده‌ایم باید وضعیت خانه را در ابعاد مختلف همچنین همسایه‌ها مورد ارزیابی قرار دهیم. لذا مدیریت جدید شهری تهران نیز که امروز مستقر شده است طبیعتا باید آنچه که تحویل گرفته را مورد ارزیابی قرار دهد که یکی از وجوه این ارزیابی مدیریت بدهی و درآمدهاست.

 میرزایی ادامه داد: تعجب می‌کنم که چرا برخی از ارائه این گزارش این همه آشفته شده‌اند. این در شرایطی است که هنگامی که آقای قالیباف شهرداری تهران را در ۱۲ سال پیش تحویل می‌گرفت سند تحویل و تحول را تهیه کرد که در نتیجه آن ۳۰۰ میلیارد تومان سند فاقد در شهرداری تهران از دوره قبلی ایشان مشخص شد و تصور می‌کنم که اسناد آن را نیز به مراجع قضایی ارائه دادند. ضمن آنکه بخش بزرگی از این اطلاعات توسط همکاران سابقی که از دوره‌های قبل در شهرداری فعالیت می‌کردند و از دوره قبلی در مجموعه حضور داشتند، جمع‌آوری شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false