×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true

دهلی‌نو خواستار حکمیت یک کشور بی‌طرف برای آزادسازی نفتکش «دش شانتی» به جای ادامه مذاکرات دوجانبه شد.

به گزارش ایندین اکسپرس، دهلی‌نو قصد دارد، به جای مذاکره دو جانبه با تهران، از یک کشور بی‌طرف برای حکمیت میان هند و ایران برای آزادسازی نفتکش دش‌شانتی تقاضا کند.

به نوشته این گزارش، در ۲۲ آگوست، سوجاتها سینگ دبیر وزارت خارجه هند پیشنهاد داد، تا شرکت کشتیرانی هند به عنوان مالک دش‌شانتی در نامه‌ای به ایران اعلام کند که تنها پس از طی روند قانونی خسارت وارده از سوی این کشتی را پرداخت خواهد کرد، اما سریواستاوا سفیر هند در ایران توصیه کرده است که حکمیت گزینه بهتری از مذاکره دوجانبه در این زمینه است.

وی در ۲۶ آگوست، با این استدلال که گفت‌وگوهای دوجانبه می‌تواند، به لطمه دیدن بیشتر روابط دو کشور منجر شود، پیشنهاد داوری یک کشور بی‌طرف بر اساس قوانین حقوقی انگلیس در این مسئله را عنوان کرد. به علاوه، این مذاکرات به شرکت بیمه‌کننده این نفتکش فرصت خواهد داد، تا از زیر بار مسئولیت پرداخت خسارت فرار کند چراکه کلوپ حمایت و جبران خسارت ادعا می‌کند که به علت تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند به ایران پول انتقال دهد.

دبیر وزارت خارجه هند و سفیر این کشور در ایران، هر دو، با صدور ضمانت‌نامه تعهد به پرداخت خسارت، مخالفت کرده‌اند چراکه برداشت آنها این است که با صدور این ضمانت‌نامه، تهران نه‌ تنها مذاکرات بلکه داوری را نیز نخواهد پذیرفت.

سریواستاوا نوشت: راه‌حل فوری که از سوی ایران عنوان شده است یعنی صدور ضمانت‌نامه پرداخت خسارت، صرف‌نظر از اینکه این احساس را منتقل می‌کند که ما مقصر بودن خود را پذیرفته‌ایم، پیچیدگی‌های جدی برای هند ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: این امر همچنین به این معنی است که هند به علت مقصر بودن خسارت را پرداخت می‌کند و درنتیجه سابقه‌ای ثبت می‌شود که بر فعالیت کشتیرانی هند در خلیج فارس تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches