×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
همکاری‌های شیلاتی ایران و روسیه افزایش می‌یابد

اقتصادتهران: ایران و روسیه موافقت کردند که همکاری های دو کشور در زمینه شیلات و آبزیان نه تنها در خزر بلکه در دریای خلیج فارس نیز توسعه یابد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، ایران و روسیه موافقت کردند که همکاری‌های دو کشور در زمینه شیلات و آبزیان نه تنها در خزر بلکه در دریای خلیج فارس نیز توسعه یابد.

در این نشست که کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت «کاظم خاوازی «وزیر جهاد کشاورزی و «ایلیا شیستاکوف» مدیر شیلات روسیه ضمن استقبال از همکاری مشترک در زمینه تحقیقاتی و علمی در زمینه شیلات و آبزیان، موافقت کردند که دامنه همکاری را از خزر به خلیج فارس نیز انتقال دهند.

خاوازی با استقبال از پیشنهادات طرف روس در زمینه همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی در زمینه شیلات و آبزیان و همچنین گسترش دایره همکاری از خزر تا خلیج فارس گفت که انعقاد تفاهمنامه همکاری با روسیه در این زمینه‌ها برای ما اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: دریای خزر برای همه پنچ کشور مرتبط ارزش دارد و لازم است که برای حفظ گونه‌های آبزیان این دریا برای همه و نسل‌های آینده تلاش مشترک و همگانی شود.

خاوازی اظهار داشت: ما هم برای مأموریت مهم حفاظت از ماهیان خاویاری و همین طور ماهیان استخوانی در دریای خزر آمادگی داریم.

رهاسازی بچه ماهی و کاهش صید ماهیان خاویاری

وی گفت: پیشنهاد ایران این است که با رهاسازی بچه ماهی و همچنین کاهش صید در این پروژه مشترک برای حفاظت از گونه‌های با ارزش آبزیان در دریای خزر همکاری کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه تفکرات و ایده‌های علمی باید به صورت صنعتی اجرایی شود تا منابع مولد ماهی خاویاری به خزر برگردد، افزود: در ایران به سمت پرورش ماهی خاویاری در مناطق خشک در حال فعالیت هستیم و ایجاد ۱۶۰ مزرعه پرورش ماهی در این مورد نشانه تلاش ایران برای کاهش فشار بر خزر است.

خاوازی اظهار داشت: لازم است همه کشورهای حوزه خزر نیز به همین سمت پیش بروند تا از نابودی ماهیان خاویاری جلوگیری شود و مجدداً این دریا شاهد فراوانی این گونه آبزیان باشد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد می‌دهد که روی دانش تکثیر گونه‌های آبزیان خلیج فارس در دریای خزر به صورت مشترک با کشورهای حوزه خزر کار شود.

خاوازی افزود: ما باید نقاط مشترک دولت‌ها در بخش خصوصی به ویژه حوزه شیلات را پر کنیم تا بتوانیم به اهداف برسیم.

وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران در زمینه توسعه میگو و آبزی پروری در مناطق خشک موفقیت‌هایی داشته است و با توجه به دانش و تجربه روسیه می‌توانیم همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم.

خاوازی اظهار داشت: بخش شیلات برای ما مهم هست از این رو ایران آماده همکاری در این مورد است و امیدواریم انعقاد تفاهمنامه ها به صورت پایدار بین دو کشور به نتیجه برسد.

وی تصریح کرد: تقویت همکاری در حوزه شیلات و کشاورزی با روسیه به تقویت همکاری‌ها بین دو کشور در حوزه‌های دیگر منجر خواهد شد که رهبران دو کشور نیز بر آن تاکید داشته اند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false