×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
همه افراد جامعه به بیمه زندگی نیاز دارند

اقتصادتهران: به گفته مدیرعامل بیمه زندگی بیمه باران، موضوع حائز اهمیت این است که باور کنیم همه افراد جامعه در هر سطح تحصیلات و درآمدی باید بیمه زندگی متناسب با شرایط خود را داشته باشند.

به گزارش اقتصادتهران، تورم عاملی است که موجب می‌شود قیمت‌ها درسطح جامعه افزایش یابد و به تبع آن، سرمایه‌های خرد و سرگردان برای جلوگیری از افت ارزش پول و کسب سود بیشتر، به سمت بازارهای مختلف سرازیر شود، اما این شرایط گاه نابسامانی‌هایی را در اقتصاد کشور به وجود می‌آورد و بخش زیادی از منابع را به سمت بخش‌های غیر مولد اقتصاد هدایت می‌کند که وضعیت فعلی کشور، نمونه‌ای از این شرایط است.

رشد افسارگسیخته قیمت‌ها در چند سال گذشته باعث شد تا سرمایه‌ها به سمت بازارهای مختلف هجوم آورند و اقتصاد را ملتهب‌تر کنند. این سرمایه‌ها گاهی از بازار ارز، سکه وطلا سر درآوردند و گاهی وارد بازار مسکن و خودرو می‌شوند و‌ هرازگاهی در بازارهای رسمی ‌همچون بانک‌ها یا بورس جا خوش می‌کنند. اما دراین بین بازاری که همواره مورد بی‌مهری قرار گرفته و سرمایه‌های کمتری به سمت آن جذب شده است، بازار بیمه کشور در حوزه بیمه‌های زندگی است.

به عبارتی تورم پایدار در اقتصاد ایران منجربه کاهش ارزش سرمایه بیمه شده می‌شود و قراردادهای بلندمدت بیمه زندگی را به دلیل عدم جذابیت مالی متزلزل و نااستوار می‌کند، در نتیجه افراد را از تقاضای بیمه زندگی رویگردان کرده و به سوی سرمایه‌گذاری‌های دیگر سوق می‌دهد.

وجود این دغدغه باعث شده تا شرکت‌های بیمه، با متنوع‌سازی خدمات بیمه‌ای، گامی‌در جهت ترغیب و تشویق افراد برای خرید این بیمه‌نامه بردارند. در این راستا شرکت «بیمه باران» به عنوان یک شرکت تخصصی فعال در این حوزه نیز برآن شده تا با ارائه طرح‌ها و بیمه‌نامه‌های جدید به نیازها و خواسته‌های مشتریان خود پاسخ دهد و حداکثر رضایتمندی آنان را تامین کند که طراحی و ارائه بیمه نامه ترنم، نمونه‌ای از این استراتژی است.

همه افراد جامعه به بیمه زندگی نیاز دارند

علیرضا هادی، مدیرعامل شرکت «بیمه زندگی باران» در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» ضمن تاکید براهمیت بیمه‌های زندگی، توجه جامعه به این رشته بیمه‌ای را نسبت به گذشته بهتر دانست و اظهار کرد: اگر بخواهیم وضعیت و جایگاه فعلی که بیمه‌های زندگی درکشور دارند را با دهه‌های گذشته مقایسه کنیم، مشاهده می‌کنیم که از توسعه‌یافتگی بهتری برخوردار شده است، اما ازآنجاکه این رشته بیمه‌ای در سایر کشورها از جایگاه قابل قبول‌تری برخوردار است، باید بگویم که جایگاه مناسبی نداریم و از قافله رشد باز مانده‌ایم.

وی با بیان اینکه فعالان صنعت بیمه و به‌ ویژه شبکه فروش اعم از کارگزاران و نمایندگان و بازاریابان در سال‌های گذشته تلاش‌های بسیاری برای معرفی این رشته بیمه‌ای در کشور انجام داده‌اند و اینک شاید کمتر کسی است که اسم بیمه‌های عمر را نشنیده باشد یا از مزایای آن بی‌خبر باشد، تصریح کرد: موضوع حائز اهمیت این است که باور کنیم همه افراد جامعه در هر سطح تحصیلات و درآمدی باید بیمه زندگی متناسب با شرایط خود را داشته باشند، به عبارت دیگر به اعتقاد من اگر مزایای انواع بیمه‌های زندگی برای افراد جامعه تشریح شود همه متوجه خواهند شد که بدون داشتن بیمه زندگی، عملا خود و خانواده خود را با ریسک‌ها و مبالغ سنگینی مواجه خواهند کرد که با خرید بیمه زندگی با مبلغی بسیار اندک، می‌توانستند این مبالغ را از شرکت بیمه دریافت کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false