×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
هشدار نسبت به ویلاسازی در منطقه لرزه‌خیز دماوند

اقتصادتهران: رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله امروز دماوند، گفت: در منطقه دماوند در محدوده وقوع این زمین‌لرزه، مسابقه‌ای برای ویلاسازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء انتظار می‌رود تا تجدیدنظری در بارگذاری‌ها و ساخت و سازهای این منطقه مدنظر باشد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی بیت‌اللهی جزئیاتی از زلزله ۳.۹ ریشتر امروز (شنبه، ۲۸ مرداد) را که در ساعت ۱۳ و ۴۸ دقیقه در ۱۰ کیلومتری شمال غرب دماوند به وقوع پیوست تشریح کرد.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: زلزله امروز دماوند از رودهن حدود ۱۰ کیلومتر و از آبعلی تهران نزدیک به هفت کیلومتر فاصله دارد و محدوده جمعیتی نسبتا بالایی در آن منطقه ساکن هستند.

بیت‌اللهی با اشاره به اینکه موقعیت رومرکز این زلزله در امتداد دره مشاء و درست در محل تلاقی گسل مشاء قرار دارد، ادامه‌داد: احتمال می‌رود که گسل مسبب زلزله دماوند، گسل فعال مشاء باشد که سابقه لرزه‌خیزی بالایی در منطقه دارد.

وی با اعلام اینکه یک پس‌لرزه به بزرگی ۲.۵ ریشتر بعد از این زلزله در دماوند ثبت شد، نسبت به ساخت و سازهای خانه‌های ویلایی و جلوگیری از تداوم ساخت آنها هشدار داد.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، میزان خسارات احتمالی این زمین لرزه را در دماوند ناچیز عنوان کرد و گفت: در مسیر گسل مشاء و در منطقه دماوند در محدوده وقوع این زمین لرزه، مسابقه ای برای ویلاسازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء و فعالیت این گسل، انتظار می‌رود تا تجدیدنظری در بارگذاری‌ها و ساخت و سازهای این منطقه مدنظر باشد.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches