×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
نیمی از مسیر سواره تجریش در طرح خیابان کامل، پیاده راه می شود

اقتصادتهران: نیمی از عرض معبر سواره رو خیابان شهرداری حد فاصل میدان تجریش تا میدان قدس با اجرای طرح خیابان کامل به پیاده راه  اختصاص می یابد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: یکی از طرح های اجرایی در پیوند با طرح میدانگاه صالحیه(ع)، پیاده راه سازی و یکطرفه کردن خیابان شهرداری حد فاصل میدان تجریش تا میدان قدس و استفاده از ظرفیت خیابان حمید در شمال بیمارستان شهدای تجریش به عنوان مسیر حرکتی محور شرق به غرب است که ۵٠ درصد عرض معبر عبوری و سواره خیابان شهرداری به یک مسیر دوچرخه و عبور اتوبوس اختصاص می یابد و مابقی به فضای شهری و پیاده راه اضافه خواهد شد.

موسوی افزود: میدان تجریش و خیابان شهرداری با توجه به سابقه ی تاریخی و نقشی که این میدان به عهده دارد.

یکی از نقاط بسیار مهم شهر تهران است که با توجه به امامزاده صالح(ع)، بیمارستان شهدای تجریش، بازار قدیم و مجتمع های تجاری و… نقطه ی بسیار مهمی جهت تبادل سفرهای مذهبی، درمانی، گردشگری، طبیعی و…به شمار می آید بر همین اساس نیاز به یک طرح ساماندهی مدنظر قرار گرفت.

شهردار منطقه یک افزود: جهت اجرای این طرح از یکسال پیش جلسات متعددی با پلیس راهور، سازمان ترافیک و معاونت ترافیک شهرداری تهران، مشاورین فعال در حوزه ی حمل و نقل و ترافیک برگزار و همه جنبه ها و دغدغه های مردم مورد بررسی قرار گرفت و راه های مختلف پیشنهاد و بهترین آیتم و طرح، نهایی و مورد تصویب و تایید تمام مسئولین ذیربط و دست اندرکاران این موضوع قرار گرفت.

موسوی گفت: پایانه تجریش محل ایجاد آلودگی ها و برهم خوردن نظام پیاده ی آن مسیر شده بود و ما نمی توانستیم از این عرصه به نحو احسن استفاده کنیم و ورودیه امامزاده و بازار به یک گره ی ترافیکی و یک بهم ریختگی در سیما و منظر شهری تبدیل شده بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: جمع آوری پایانه اتفاقی در جهت رفع معضلات شهری این محدوده بود و اکنون توقف اتوبوس را در حاشیه ی میدان تجریش نخواهیم داشت و اتوبوس، مسافر را فقط پیاده و سوار می کند و بلافاصله ادامه مسیر می دهد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false