×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
نرخ پروازها به سقف قیمتی قبل بازگشت

اقتصادتهران: وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه سقف قیمتی پروازها همچون گذشته است، گفت: برخی همواره اعلام می‌کنند که قیمت بلیت هواپیما ۱۵۰ درصد رشد داشته که البته این افزایش قیمت اکنون متوقف شده و سقف قیمتی به همان نرخ گذشته بازگشته است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» در حاشیه مراسم بهره برداری از ۱۲۲ دستگاه ناوگان ریلی ساخت داخل با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما افزایشی نداشته است، افزود: تقاضایی که شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش نرخ داشتند، بابت اتفاقات ارزی بوده است.

وی اظهار داشت: اکنون به تمامی ایرلاین‌ها اعلام کرده‌ایم که اجازه دهند شرایط متعادل و آرامی ایجاد شود تا بحث کارشناسی انجام و برای قیمت تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه همه شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند یک صندلی خالی کنار هر مسافر داشته باشند (مسافران یک در میان سوار شوند تا سقف مجاز مسافرگیری ۶۰ درصد رعایت شود)، تصریح کرد: نکته اصلی برای اجرای این طرح آن بود که بیشترین اشغال در صندلی‌ها وجود داشت و همین امر باعث شده بود که شرکت‌ها زیر کف قیمت رقابت کنند که طی تصمیمات گرفته شده، این مساله متوقف شد تا میزان مسافرگیری کنترل شود، به همین خاطر سقف قیمتی، همان سقف قیمتی گذشته است.

اسلامی با بیان اینکه اضافه کرد: در این زمینه جلساتی برگزار شد اما سقف مجاز، همان است که اعلام شده و تاکنون گزارش مستندی که ایرلاین‌ها از آن عدول کرده و افزایشی بیش از آن داشته باشند، ارائه نشده است.

پروازهای چارتری ممنوع است

وزیر راه و شهرسازی درباره پروازهای چارتر گفت: به طور قاطع پرواز چارتری ممنوع است زیرا شکایت بسیاری از مسافران برای پروازهای چارتری بوده است.

اسلامی اظهارداشت: بسیاری از چارترکنندگان اقدام به خرید «سلف» می‌کردند و پروازهای برنامه‌ای و قیمت بلیت را با شرایط زمان پرواز اعلام می‌کردند و در صورتی که پرواز لغو می‌شد، مبلغ را باز نمی‌گردانند.

وی با بیان اینکه این اقدامات غیرمجاز بوده و اجازه تکرار نمی‌دهیم افزود: پروازهایی که خود چارترکننده دارند مانند شرکت نفت مجاز هستند و طبق قوانین ایکائو، خود شرکت مسافر دارد و آن را به مردم نمی‌فروشد.

توسعه حمل و نقل ریلی با اولویت کیفیت بخشی

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه حمل و نقل ریلی به طور حقیقی یکی از وسایل ایمن حمل و نقل در دنیا شناخته شده است، اظهارداشت: در سیاست‌های کلی نظام که توسط مقام معظم رهبری اعلام شده و براساس تاکید رئیس جمهوری و وزارت راه و شهرسازی، همواره توسعه ظرفیت ناوگان ریل و کیفیت بخشی به سیستم‌های حمل و نقل در این حوزه در اولویت قرار دارد.

اسلامی گفت: توسعه حمل ونقل ریلی را با اهتمام ویژه دنبال می‌کنیم تا مردم بتوانند از یک وسیله ایمن مطلوب سفرهای خودشان را استفاده کنند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: آنچه مهم است  بتوانیم سهم ریل را در جا به جایی بار به ۳۰ درصد برسانیم و در قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که سهم مسافر هم به همین تناسب افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ریلی که تعهد دولت در رابطه با اتصال ۵ استان بود، محقق شده است، افزود: ۷ پروژه ریلی در دست اقدام است که حداکثر تا پایان امسال، ۷ استان دیگر به شبکه ریلی متصل یا خطوط دوم ایجاد می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه خطوط ریلی ترانزیت هم گفت: خطوطی که ترانزیت ما را کامل می‌کنند مانند چابهار – زاهدان در راستای گسترش حمل و نقل ریلی اجرا شده است.

اسلامی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴۴۵ دستگاه ناوگان داخلی عرضه شده و کیفیت قطارها همان طور که مردم شاهد هستند افزایش یافته است، گفت: در ایستگاه‌ها یک روند متفاوت جایگزین شرایط گذشته می‌شود تا وضعیت مطلوبی را به ارمغان بیاورد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false