×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
نخستین خانه محیط زیست شهر تهران در منطقه۲ افتتاح شد

اقتصادتهران: به مناسبت هفته زمین پاک نخستین خانه محیط زیست شهر تهران با حضور  اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری در سرای محله صادقیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در این مراسم ایجاد خانه محیط زیست را گامی موثر در ایجاد بستر مشارکت شهروندان در حفاظت از محیط زیست برشمرد و گفت: این اقدام که درقالیب پروژه‌های توسعه محلی طراحی و اجرا شده است این فرصت را فراهم کرده است تا ارتباط شبکه ای و مویرگی با شهروندان در بخش حفاظت از محیط زیست برقرار شود.

وی درادامه به طرح جامع مدیریت پسماند(کاپ) اشاره کرد و افزود: خانه محیط زیست می‌تواند در مسیر عملیاتی کردن این طرح با حوزه پسماند همکاری کنند و امید می روددر آینده نزدیک شاهد راه اندازی خانه محیط زیست در مناطق۲۲ گانه باشیم.

آرش میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، افتتاح خانه محیط زیست را آغاز حرکت جدید و فراگیر در محلات برشمرد و گفت: در حال حاضر از گروه محیط زیست در محلات وجود دارد و امید می‌رود با ایجاد خانه‌های محیط زیست و می‌توانیم مشارکت بیشتر شهروندان را دراین زمینه ایجاد کنیم.

وی خانه محیط زیست را محلی برای گفتگو و فعالیت‌های داوطلبانه برشمرد و گفت: تفکیک پسماند یکی از محورهای مهم در حفاطت از محیط زیست است و این اقدام می‌تواند افزایش مشارکت شهروندی را در تفکیک پسماند موجب شود.

محمدرضا جوادی یگانه، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این مراسم راه اندازی خانه‌های محیط زیست را یک نیاز برای جامعه امروزی برشمرد و افزود: این اقدام زیرساخت مناسبی برای نهادینه شدن فعالیت‌های محیط زیستی شهروندان در سطح محلات است.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست محله باید از طریق مردم مراقبت شود، گفت: زمانی که مردم در خصوص مسائل زیست محیطی حساس شوند و آگاهی لازم را نیز بیابند می‌توانند همراه با دستگاه‌ها و نهادهای متولی بسیار تاثیرگذار عمل کنند.

بر اساس این گزارش نخستین خانه محیط زیست تهران با هدف ارتقاء آگاهی شهروندان و ایجاد حساسیت در جامعه و جلب مشارکت آنها در فعالیت‌های زیست محیطی وبهره گیری از حضور داوطلبانه و ابتکارات شهروندان در این زمینه در سرای محله صادقیه افتتاح شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false