×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
نبود تشکل و زنجیره تولید، برای کشاورزان مشکل ایجاد کرده است

اقتصادتهران: معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: وضعیت بازار به دلیل نبود تشکل ها و زنجیره تولید مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده ، درحالی که تولید از اولویت های مهم بخش کشاورزی است.

به گزارش ایرنا، اسکندر زند روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی گوسفند افشاری در دانشگاه زنجان افزود: بعد از مرحله تولید به دلایل ساختاری و دیگر مسائل با مشکل روبرو هستیم که باید تشکل ها و زنجیره های تولید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

این مسئول اضافه کرد: امروزه کشاورزی ایران همانند سایر کشورها تحت تاثیر هشت عامل قرار دارد چهار عامل آب، خاک، هوا و ذخایر ژنتیکی طبیعی است و شرایط در کشور به نحوی است که وضعیت به سمت خوبی پیش نمی رود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: هر چند این عوامل فضا را بر ما تنگ کند، امید ما به چهار عامل انسانی اعم از بازار، سرمایه، نیروی ماهر و تکنولوژی است.

زند با بیان اینکه وضعیت سرمایه در بخش کشاورزی مشکل تاریخی دارد، یادآور شد: بین چهار تا پنج درصد سرمایه گذاری های کشور در بخش کشاورزی است، درحالی که سهم کشاورزی در تولید ناخالص ملی بیش از میزان سرمایه گذاری در آن است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی به مساله نیروی ماهر در بخش کشاورزی اشاره کرد و یادآورشد: حدود ۷۵ درصد از کشاورزان سطح تحصیلات پایین و با سن ۵۴ سال فعال هستند و جوانان حضور کم رنگ تری دارند.

معاون وزیر وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: نیروی ماهر، بازار، سرمایه و تکنولوژی می تواند کمبودها و کاستی های طبیعی را که برما ایجاد می شود جبران کند.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: مشکلاتی در بخش تکنولوژی در کشور داریم باید به چند بخش عمده توجه جدی داشته باشیم که یکی از این موارد، حضور پررنگ بخش خصوصی در تکنولوژی است و در علوم دامی در خلق تکنولوژی در داخل نسبت به کسب تکنولوژی عقب هستیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false