×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
میزان هزینه سفر داخلی ایرانیان

پیش از این در فضای اقتصادی با تورم حدود ۲۵ درصد، هر سفر داخلی برای ایرانی‌ها به طور متوسط ۶۵ هزار تومان هزینه داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، طبق آخرین آمار گردشگری اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران بیش از ۷۰ میلیون و ۸۰۰ هزار سفر داخلی در تابستان ۹۱ توسط ایرانی ها انجام شده که در مجموع هزینه‌ای بالغ بر چهار هزار و ۵۹۰ میلیارد و ۱۷۹ میلیون تومان را به همراه داشته است.

بیشترین هزینه‌ای که مسافران برای سفرهای خود می‌پردازند مربوط به حمل ونقل آنهاست به طوری که در مجموع نزدیک به یک هزار و ۳۲ میلیارد و ۳۸۶ میلیون تومان برای این بخش از سفر پرداخت شده است.

اما هزینه های خوراکی و دخانی هموطنان ما در سفر کم نیست به گونه ای که در طول سفرهای تابستانی، آن ها بالغ بر ۸۶۴ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان صرف تغذیه و دود دخانیات کرده‌اند.

از هزینه‌های قابل توجه دیگر هزینه بیش از ۷۱۰ میلیارد و ۵۲۸ میلیونی برای درمان در بیش از ۷۰ میلیون سفر است.

در مقابل هزینه چند صد میلیاردی که مردم در سفر برای درمان صرف می‌کنند هزینه محدودتری در حدود ۷۵ میلیارد و ۱۵۱ میلیون را برای تفریح، ورزش و فرهنگ خرج می‌کنند.

نزدیک به ۵۵۵ میلیارد و ۸۵۱ میلیون تومان در طول سفر های داخلی، برای خرید کالا و لوازم هزینه شده که باید به این رقم هزینه حدود ۵۴۸ میلیارد تومانی خرید سوغاتی ایرانی ها را نیز به آن اضافه کرد.

اما هزینه اقامت خانوار ها در سفر های داخلی حدود ۳۶۰ میلیارد تومان و بخشی دیگر از هزینه‌ها تحت عنوان سایر هزینه‌های متفرقه هستند که بالغ بر ۳۱۴ میلیارد و ۴۶۰ میلیون برآورد شده است.

بنا بر این گزارش می‌توان گفت که در تابستان گذشته از مجموع چهار هزار و ۵۹۰ میلیارد و ۱۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ژول صرف شده در ۷۰ میلیون و ۸۷۱ هزاز و ۱۳۶ سفر داخلی هزینه هر سفر حدود ۶۴ هزار و ۷۶۹ تومان بوده است البته این هزینه، برآوردی در اقتصادی با تورم ۲۵ درصد بود این در حالی است که اکنون تورم شهری حدود ۳۴ و تورم نقطه به نقطه ۴۰ درصد است.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches