×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
موجودی کالاهای اساسی اعلام شد

اقتصادتهران: طبق آخرین گزارش مسئولان گمرک ایران موجودی کالاهای اساسی در گمرک و بنادر به بیش از ۴.٩ میلیون تن رسیده است.

به گزارش اقتصادتهران، ارونقی، معاون فنی گمرک ایران، آخرین وضعیت موجودی کالا در گمرک و بنادر تا ۱۴ فروردین ماه را به ایسنا اعلام کرد.

بر اساس این گزارش بیش از هفت میلیون تن موجودی کالاهای غیر کانتینری در گمرک و بنادر است  که در کنار آن ۹۰.۱ هزار کانتینر کالا قرار دارد که ۹۰ درصد  آن را کانتینرهای پر وارداتی تشکیل می دهد.

از موجودی حدود هفت میلیون تنی کالاها ۴.۱ میلیون تن کالاهای اساسی است که باید به آن کالاهای موجود در ٣١ شناور رسیده به بنادر را اضافه کرد. از این شناور ها ۱۵ فروند حاوی ۴۴۶.۷ هزار تن کنار اسکله در حال تخلیه و ۱۶ فروند حاوی ۳۸۴.۲ هزار تن کالای اساسی در لنگرگاه منتظر است.

شناورهای رسیده کالاهایی همچون روغن، سویا، جو و ذرت را حمل می کند و در مجموع کالاهای اساسی همراه آنها به بیش از ٨٠٠ هزار تن می رسد، بر این اساس مجموع  کالاهای اساسی موجود و حمل در  شناورهای رسیده به بنادر حدود ۴.۹ میلیون تن است.

چقدر از کدام کالا در بنادر است؟

اما از موجودی ۴.۱ میلیون تنی کالاهای اساسی ۲۲۵.۷ هزار تن گندم، ۱.۸ میلیون تن ذرت، ۵۳۸.۱ هزار تن جو، ۶۰۳ هزار تن سویا، ۳۵.۹هزار تن برنج، ۱۴۵.۷ هزار تن شکر، ۳۴۰.۳هزار تن روغن خام، ۳۵۵.۴ هزار تن دانه های روغنی تشکیل می دهد.

موجودی ٣ بندر صفر شد

درباره موجودی کالاها در بنادر بیشترین میزان با ۳.۱ میلیون تن بندر امام خمینی قرار دارد و در سایر بنادر نیز ۲۴۸.۸هزار تن شهید رجایی، ۳۶۰.۲هزار تن امیر اباد، ۱۲۷.۳ هزار تن انزلی، ۱۹۴.۷ نوشهر، ۹۵۱تن شهید باهنر، ۶۸ تن خرمشهر، ۳۴۵ تن بندر لنگه، ۳۷.۶ هزار تن فریدون کنار، ۷.۳ هزار تن آستارا، است.

موجودی کالاهای اساسی در بنادر  چابهار، بوشهر و همچنین آبادان به صفر رسیده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false