×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
منابع بانک توسعه تعاون به ۲۵۰ هزار میلیارد ریال رسید

اقتصادتهران: با توجه به حجم فعالیت توسعه‌ای بانک ضروری است با اهتمام همکاران شبکه شعب، منابع بانک توسعه تعاون به صورت مستمر رو به افزایش باشد.

به گزارش اقتصادتهران، سید باقر فتاحی رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با برخی مدیران استانی بانک در خصوص عملکرد مرحله پنجم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری سخن می‌گفت اظهار داشت: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از مهمترین طرح‌های ملی و تکلیفی بانک است که مرحله پنجم آن در کلیه استانها در حال انجام است و با نظارت و پشتیبانی واحدهای ستادی شرایطی ایجاد گردیده تا تکالیف ابلاغی به استانها با بیشترین اثربخشی در آمار تولید و اشتغال مناطق روستایی اجرایی گردد.

فتاحی در ادامه گفت: در حال حاضر مانده منابع سپرده‌ای بانک توسعه تعاون به مرز ۲۵۰ هزار میلیارد ریال رسیده است، و با توجه به حجم فعالیت توسعه‌ای بانک ضروری است با اهتمام همکاران شبکه شعب، منابع بانک به صورت مستمر رو به افزایش باشد.

وی با تأکید بر الزام رعایت استاندارد شاخص مصارف به منابع و حجم تسهیلات اعطایی بانک، به طرح‌های تشویقی بانک در محور جذب منابع اشاره نمود و افزود: بر اساس اهداف موردنظر و راهکارهای اتخاذ گردیده، منابع بانک طی دو ماه آینده به ۲۸۰ هزار میلیارد ریال خواهد رسید و شرایط به‌گونه‌ای رقم خواهد خورد تا برنامه‌های بانک در فرآیند بانکداری توسعه‌ای به نحو شایسته‌ای محقق گردد.

رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون حضور بانک در طرح‌های ملی را موجب اعتماد دستگاه‌های سیاست‌گذار اقتصادی کشور به این بانک دانست و افزود: فعالیت توسعه‌ای بانک در سراسر کشور طی سالیان اخیر منجر به اثربخشی و ارتقای شاخص‌های اقتصادی مناطق گردیده و نقش بانک در تأمین مالی طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی به نحو مناسبی اثبات گردیده است و امید است با ایفای نقش بهینه همکاران در ادامه طرح اشتغال روستایی و دیگر طرح‌های ملی، باور مسئولین و عموم جامعه به کارآمدی بانک تداوم یابد.

در ادامه سعید معادی معاون بازاریابی و استانها بانک توسعه تعاون ضمن تبیین عملکرد استانها در طرح اشتغال روستایی تصریح نمود: اجرای این طرح فرصتی برای بانک توسعه تعاون جهت محرومیت‌زدایی و ایجاد رونق اقتصادی در مناطق روستایی بوده است و منابع قابل‌توجهی به مناطق روستایی استان های سراسر کشور اختصاص‌یافته است و اثربخشی تسهیلات اعطایی بانک بر رونق اقتصادی مناطق طی چهار مرحله نخستین قابل‌مشاهده است.

معادی با اشاره به این‌که عملکرد استانها در مرحله پنجم طرح به صورت مستمر رصد و نظارت می‌شود افزود: اجرای صحیح و به‌موقع طرح مستلزم هماهنگی مدیران استانی بانک با دستگاه‌های مسئول استانی در پذیرش طرح‌های اشتغال‌زایی است و همچنین مطالعات دقیق منطقه‌ای و شناسایی ظرفیت‌ها می‌تواند در پیشبرد طرح مؤثر واقع گردد.

حسن شریفی معاون عملیات بانکی بانک توسعه تعاون در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از مهمترین مصادیق بانکداری توسعه‌ای است که تجربیات و آموزه‌های طرح در دیگر فعالیت‌های بانک نیز اثر مثبت داشته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false