×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
منابع انسانی دیروز، سرمایه انسانی امروز

منابع انسانی دیروز، امروز با عنوان سرمایه انسانی، مهم‌ترین دارایی هر سازمانی تلقی می‌شود.

به گزارش اقتصادتهران، سرمایه انسانی منشا تفکر و برنامه ریزی، منبع خلاقیت و نوآوری، بازوان اجرایی استراتژی‌ها و برنامه‌ها و نهایتا محوری بنیادین در چرخه عمر هر کسب و کاری است. به زعم پیتر دراکر، هر سازمان به اندازه توانایی و استعداد کارکنانش شکوفا خواهد شد. در وصف اهمیت و جایگاه سرمایه انسانی در سازمان می‌توان ساعت‌ها صحبت کرد و صدها صفحه کتاب نوشت.

در خصوص دلیل نامگذاری روز ۲۵ فروردین به عنوان روز ملی منابع انسانی می توان به این موضوع اشاره نمود که برای اولین بار در کشور، درسال ۱۳۹۱ در مدل تعالی ۳۴۰۰۰، روز ملی منابع انسانی پیشنهاد و به سازمان‌ها ارائه شد و به تدریج مورد استقبال سازمان‌ها قرار گرفت. از این جهت که شکوفایی و تعالی انسان در سازمان‌ها؛ هدف اصلی مدل ۳۴ هزار است و این روز در تقویم، مصادف با سالروز بزرگداشت مقام عطار نیشابوری؛ نظریه پرداز تعالی هفت مرحله‌ای (هفت وادی سلوک در تصوف) است، ایجاب می‌کرد که این روز همزمان به عنوان روز ملی منابع انسانی نامگذاری گردد.

با توجه به نگاه حاکم بر فولاد سنگان، سرمایه انسانی و مسائل مرتبط با آن همواره در صدر برنامه‌ها و دغدغه‌های سازمان قرار داشته است.

همکاران پرتلاش ما در مجموعه توسعه سرمایه‌های انسانی و مسئولیت‌های اجتماعی فولاد سنگان با گام برداشتن در مسیر تعالی و بلوغ حوزه منابع انسانی با اتکا بر توان داخلی و مبتنی بر مدل‌های علمی و به روز، پیوسته به دنبال اعتلا بخشیدن و ارتقا جایگاه سرمایه‌های انسانی هستند. گواه این ادعا کسب جوایز متعدد در ارزیابی‌های معتبر ملی در حوزه منابع انسانی اعم از نشان برنزین جایزه تعالی منابع انسانی و نشان C1 مدل ۳۴ هزار جایزه ملی منابع انسانی در سال گذشته است. نخست بر خود لازم می‌دانم روز ملی منابع انسانی را به خانواده بزرگ فولاد سنگان تبریک عرض کنم و همچنین تبریک و تشکر ویژه ای از همکاران پرتلاش و گرانقدرم در مجموعه توسعه سرمایه‌های انسانی و مسئولیت اجتماعی فولاد سنگان داشته باشم. مایه افتخار و مباهات است در کنار شما عزیزان و زیر سایه همت بلند و تلاش بی دریغتان، نام فولاد سنگان در صنعت شرق کشور، همواره بی بدیل، پیشتاز و ماندگار بدرخشد.

حمید محمدی رفیع؛ معاون توسعه سرمایه‌های انسانی و مسئولیت اجتماعی فولاد سنگان

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches