×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
معاینه فنی باید شرط لازم برای اخذ مجوز طرح ترافیک روزانه باشد

مشاور مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک با بیان اینکه هدف از ایجاد محدوده های طرح ترافیک کاهش آلودگی هوا در مناطق مرکزی بوده است گفت: مهمترین ابزاری که می تواند در کنترل تولید آلاینده های زیست محیطی خودروها دخیل باشد معاینه فنی است که به همین دلیل باید شرط لازم برای اخذ مجوز طرح ترافیک روزانه معاینه فنی باشد.

دکتر فرشاد جلالی در گفت و گو با شهرنوشت بیان کرد: شکل گیری محدوده طرح ترافیک بر اساس جلوگیری از انتشار آلاینده های زیست محیطی توسط خودروها بوده است بنابراین ورود خودروها به داخل این محدوده باید بر اساس رعایت موازین و کنترل آلاینده های زیست محیطی باشد. وی ادامه داد : بر این اساس حتی می توان گفت این محدوده را می توان محدوده کنترل انتشار آلاینده های زیست محیطی نام نهاد.

جلالی با اشاره به اعمال معاینه فنی در اخذ مجوز طرح ترافیک سالانه تصریح کرد:از آنجا که معاینه فنی به عنوان مهمترین اهرم نظارتی در بحث کنترل آلاینده های زیست محیطی از سوی خودرو ها مطرح است لذا در قانون ،معاینه فنی یکی از شرایط اخذ مجوز ورود به طرح منظور گردید .

وی افزود: اما مشکل زمانی به وجود امد که قانون ۵ ساله معافیت خودرو های نو از معاینه فنی تصویب شد که این امر یکی از انتقاد های اصلی شهرداری تهران به نمایندگان مجلس بود. خودروهایی که ما اعتقاد داریم از همان سال اول از حداقل های زیست محیطی فاصله می گیرند. این در حالی است که میزان استفاده خودرو و پیمایش خودرو در شهری به مانند تهران بیش از نقاط دیگر است و همین موضوع معافیت خودروها از معاینه فنی را به مدت ۵ سال بی معنا می کند.

مجری پروژه پرداخت الکترونیک حمل و نقل شهر تهران با اشاره به لزوم ارائه برگه معاینه فنی برای اخذ مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک افزود: ما اعتقاد داریم همانطور که در اخذ مجوز سالانه معاینه فنی لازم است برای اخذ مجوز روزانه نیز باید معاینه فنی خودرو ها اثبات شود چرا که ورود خودروهای فاقد معاینه فنی با اصل ایجاد محدوده طرح ترافیک در منافات خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه ورود خودروهای دارای نقص فنی و فاقد معاینه فنی به محدوده طرح ترافیک با دریافت مجوز روزانه لطمه بزرگی به محیط زیست محسوب می شود ابراز امیدواری کرد: به زودی و با صدور مجوز از سوی شورای اسلامی شهر تهران شاهد الزام معاینه فنی برای اخذ مجوز روزانه طرح ترافیک خواهیم بود.

 

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches