×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
مصمم هستیم در حوزه تکنولوژی به جای دنباله رو بودن پیشرو باشیم

اقتصادتهران: در نخستین هم‌اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی کشور با عنوان «روشنا»، محمد یاسر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه عنوان کرد: مصمم هستیم در حوزه تکنولوژی به جای دنباله رو بودن پیشرو و پیش‌گام باشیم.

در این آیین، محمد یاسر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین آئینی در فولاد مبارکه و گردهمایی نخبگان در بزرگ‌ترین مرکز صنعتی فولاد کشور گفت: افتخار ما این است که فولاد مبارکه مولود انقلاب است. امروز باگذشت بیش از سه دهه از فعالیت این شرکت خوشبختانه صنعت فولاد کشور و خاصه فولاد مبارکه به نقطه قوت نظام مبدل شده است.

وی با بیان اینکه کشورهای توسعه‌یافته یا درحال‌توسعه همچنان در حوزه صنعت فولاد سرمایه‌گذاری می‌کنند، تصریح کرد: این صنعت در کشور ما نیز خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی با احداث شرکت‌هایی مانند فولاد مبارکه و دستاوردهای سایر بخش‌های فولادی، فولاد ایران را به رتبه دهم تولیدکنندگان فولاد جهان رهنمون نموده است. این در حالی است که با عنایت به تولید بیش از ۱۰ میلیون تن فولاد در فولاد مبارکه و اینکه تولید فولاد کشورمان از ۳۰ میلیون تن فراتر رفته است و مشاهده می‌کنیم که رتبه کشورمان از بسیاری از کشورها مانند ایتالیا که این صنعت بزرگ را در این مکان بنا کردند فراتر رفته است. امروز طی بیش از سه دهه فعالیت فولاد مبارکه ظرفیت این شرکت از ۲.۴ میلیون تن به ۱۰.۲ میلیون تن افزایش‌یافته و اتفاقات خوبی در این مجموعه رخ‌داده است.

طیب نیا تصریح کرد: ما خود را امانت‌دار این مجموعه عظیم و به تعبیر دیگر میراث‌دار گذشتگانی می‌دانیم که این مجموعه را با تفکر «ما می‌توانیم بنا کردند» ازاین‌رو تلاش خواهیم کرد که همچنان ادامه‌دهنده را این عزیزان باشیم.

دوره مدیریت جدید فولاد مبارکه از دو سال پیش پنج استراتژی مهم در دستور کار شرکت قرار گرفته است

وی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید فولاد مبارکه از دو سال پیش پنج استراتژی مهم در دستور کار شرکت قرار گرفته است، گفت: یکی از این راهبردها استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در همه حوزه‌های بالا و پایین‌دست شرکت است. اگرچه در بسیاری از بخش‌های کشور فقط از ۴۵ درصد ظرفیت استفاده می‌شود؛ اما در فولاد مبارکه با تلاش همکاران طی دو سال اخیر، علی‌رغم همه محدودیت‌ها در حوزه‌های برق و گاز و تأمین مواد اولیه توانسته‌ایم با ۱۰۰ ظرفیت کار کنیم و این راهبرد بسیار مهم را در شرکت محقق نماییم. علاوه بر این خود تضمینی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا بتوانیم حتی در شرایط سخت نیز همانند سال ۱۴۰۱ در زمینه تولید از ظرفیت اسمی شرکت عبور کنیم و خرسندیم که اعلام کنیم با تلاش و همدلی همکاران بنا داریم که امسال نیز با تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف، بار دیگر تولید فراتر از ظرفیت اسمی را شاهد باشیم.

در یکی دو سال اخیر توانسته‌ایم علاوه بر افزایش کیفیت محصولات، گریدهای جدیدی نیز که تاکنون در کشور تولید نشده بودند را تولید کنیم

طیب نیا تصریح کرد: راهبرد دومی که در دستور کار شرکت قرار گرفته است توسعه کمی و کیفی متوازن است در این راستا توسعه‌های شرکت در سنوات قبل و همچنین توسعه‌های جدید را به سمت کیفی و متوازن شدن تغییر سوق داده‌ایم. در همین راستا خوشبختانه در یکی دو سال اخیر توانسته‌ایم علاوه بر افزایش کیفیت محصولات، گریدهای جدیدی نیز که تاکنون در کشور تولید نشده بودند را تولید کنیم. علاوه بر این در طرح‌های توسعه جدید شرکت، عملیات احداث نیروگاه شماره ۲ و خط ورق رنگی شماره ۲ را آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم محصولات جدیدتر و باارزش افزوده بالاتری را روانه بازارهای داخلی و خارجی کنیم و صنایع پایین‌دست خود را از واردات بسیاری از گریدهای پرکاربرد بی‌نیاز سازیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches