×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
مصرف بیش از ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش گرمایش

اقتصادتهران: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: نزدیک به ۲۵۰ میلیون مترمکعب از گاز کشور در بخش گرمایش مصرف می شود، هرگونه تلاش برای کاهش مصرف برق می تواند به طور مستقیم درمصرف گاز تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایسنا، همایون حائری در جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (گاز و برق) کشور که در مرکز پایش صنعت برق و ارتباط ویدئوکنفرانسی با شرکت های برق منطقه ای و توزیع  برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نقش بسزایی که اصلاح روشنایی معابر در کاهش مصرف دارد، مدیران برقی باید به صورت عملیاتی روشنایی ها را بررسی و برنامه ها برای اصلاح آن را تسریع کنند

وی با تاکید برضرروت بررسی های میدانی توسط مدیران خاطرنشان کرد: با توجه به نقش بسزایی که اصلاح روشنایی معابر در کاهش مصرف دارد، مدیران برقی باید به صورت عملیاتی  روشنایی ها را بررسی و برنامه ها برای اصلاح آن را تسریع کنند.

حائری از احتمال تداوم این شرایط تا ۴۰ روز آینده خبرداد و گفت: حفظ پایداری شبکه برق بسیار ضروری است و اگر صنعت برق توانست پیک بیش از ۵۷ هزار مگاواتی تابستان را پشت سربگذراند، می تواند در این مقطع نیز موثر عمل کند.

همچنین محمدحسن متولی زاده – مدیرعامل توانیر نیز در این نشست با تاکید بر این که باید برای تشویق مردم برای کاهش مصرف تلاش کنیم، تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت های رسانه و فضای مجازی برای آگاه سازی مردم از روش های کاهش مصرف بسیار ضروری است.

متولی زاده همچنین از طرح ریزی برگزاری مسابقه ای میان شهرها خبرداد و گفت: این مسابقه در کنار مشوق هایی که به صورت فردی برای مشترکان اعمال می شود، می تواند نتیجه کار جمعی مردم هر شهر را برای کاهش مصرف نشان دهد.

وی با اشاره به این که جزئیات این مسابقه به زودی اعلام خواهد شد  خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی باید  روزانه ۱۶ هزار مگاوات ساعت مدیریت مصرف شود که برنامه های عملیاتی در این خصوص به استان ها اعلام شده است.

مدیرعامل توانیر همچنین از ارسال پیامک هایی یکسان به مشترکان برق خبرداد و اظهارامیدواری کرد که این پیامک ها بتواند در کنار سایر راهکارهای ارتباطی و آموزش روش هایی ساده به هموطنان، در مدیریت مصرف برق و گازموثر باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false