×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
مجوز تولید۲۰ درصد خودروها با یک ایربگ صادر شد

معاون امور اقتصادی و صنایع وزیر صنعت با بیان اینکه مجوز تولید ۲۰ درصد خودروها با یک ایربگ صادر شده است، گفت: طبق مصوبه دولت، جدول زمان‌بندی نصب دو ایربگ بر روی خودروها توسط وزارت صنعت و با هماهنگی سازمان استاندارد تهیه خواهد شد.

محسن صالحی نیا در مورد وضعیت اجرای مصوبه دولتی الزام خودروسازان به نصب دو ایربگ بر روی تولیداتشان اظهار داشت: در برخی خودروها به دلیل برخی محدودیت‌ها در تأمین ایربگ، با مشکل روبرو هستیم و در مورد برخی خودروها نیز به دلیل تغییراتی که باید در بدنه و جلوی خودرو جهت نصب ایربگ صورت گیرد، نیازمند تمدید زمان هستیم.

وی افزود: در حال حاضر تأمین برخی قطعات و سنسورها جهت نصب ایربگ بر روی خودرو با محدودیت روبرو است که به همین دلیل از دولت خواسته‌ایم تا زمان اجبار نصب دو ایربگ بر روی خودروها مورد بازنگری قرار گیرد.

به گفته صالحی نیا، موضوع مهلت‌دهی به خودروسازان برای نصب دو کیسه هوا در جلسه کارگروه حمایت از تولید با حضور معاون اول رئیس جمهور مصوب و قرار شد جدول زمان‌بندی توسط وزارت صنعت و سازمان استاندارد تهیه شود.

وی توضیح داد: بر این اساس قرار شد ۲۰ درصد خودروها مجوز داشته باشند تا بدون نصب دو ایربگ و فقط با یک ایربگ تولید شوند.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه مهلت‌دهی به خودروسازان برای نصب دو ایربگ بر روی تولیداتشان با تشخیص وزارت صنعت و سازمان استاندارد در قالب یک جدول زمان‌بندی شده انجام خواهد شد، افزود: طبق مصوبه دولت، مهلت جدید خودروسازان توسط وزارت صنعت و با هماهنگی سازمان استاندارد تعیین خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی خودروها با محدودیت تأمین ایربگ از خارج روبرو هستند که تندر ۹۰ از جمله این خودروها است و به منظور برخی تغییرات در جلوی خودرو قرار شد خودروسازان تا اول مهر یا حداکثر اول آبان تولیداتشان را با یک ایربگ عرضه کنند.

صالحی‌نیا با بیان اینکه در حال حاضر نصب دو کیسه هوای راننده و سرنشین در مورد سمند، سورن، رانا، پژو۲۰۶ و تندر ۹۰ به تولید انبوه رسیده است، گفت: مجوز تأییدیه نمونه برای ساماندهی سایر خودروها نیز صادر شده است.

وی افزود: پروژه نصب دو کیسه هوا بر روی پژو ۴۰۵ و پژو پارس نیز در حال انجام است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches