×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
قیمت خانه طی شش ماه ۶۲.۹ درصد رشد کرد

اقتصادتهران: طبق بررسی اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی درباره قیمت و معاملات خانه در شش ماهه اول سال، ماه‌های فروردین و تیر به ترتیب کمترین و بیشترین تعداد معاملات مسکن در تهران را داشته‌اند و کمترین و بیشترین قیمت مسکن نیز در ماه‌های فرودین و شهریور رخ داده است. بنابراین، قیمت و معاملات مسکن از ابتدای سال تا شهریور روند صعودی طی کرده به گونه‌ای که قیمت مسکن از فروردین ماه تا ماه ششم سالجاری معادل ۶۲.۹ درصد و معاملات آن نیز در این مدت ۱۴.۱۱ درصد رشد کرده است.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی هر ماه آمار مربوط به قیمت، تعداد معاملات و شاخص اجاره مسکن در شهر تهران را بررسی می‌کند که تاکنون تحولات بازار مسکن در هشت ماهه ابتدایی سالجاری را منتشر کرده  اما در گزارش حاضر تنها متغیرهای اصلی این بازار در شش ماهه اول سال مورد پردازش قرار گرفته است تا مشخص شود که در این مدت بیشترین و کمترین معاملات، قیمت و شاخص اجاره خانه در تهران در کدامیک از ماه‌های شش ماهه ابتدایی سال رخ داده است.

براین اساس، در اولین ماه سالجاری معادل ۱.۲ هزار واحد مسکونی معامله شد و متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحدهای مسکونی تهران ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است. البته شاخص اجاره خانه در ماه موردنظر در تهران و کل مناطق شهری به ترتیب ۲۸.۷ و ۳۱ درصد افزایش را تجربه کرده است.

همچنین، در اردیبهشت ماه به میزان ۱۱ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی معامله صورت گرفته است که در این ماه متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحدهای مسکونی معادل ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بوده و شاخص اجاره خانه در دومین ماه سال در تهران و کل مناطق شهری به ترتیب ۲۸.۵ و ۳۱.۳ درصد افزایش یافته است.

علاوه براین، معادل ۱۰ هزار و ۸۰۰ فقره معامله در سومین ماه سالجاری صورت گرفته  و در خرداد ماه ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحدهای مسکونی در تهران بوده که شاخص اجاره مسکن در این ماه در تهران و کل مناطق شهری به میزان ۲۷.۶ و ۳۰.۷ درصد رشد داشته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false