×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
قبض برق ٢ میلیون تومانی در انتظار استفاده کنندگان از کولر گازی

مدیرکل امور انرژی و مشتریان شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، استفاده از کولر گازی در مناطق عادی را با افزایش سه برابری مصرف و ٢۴ برابر شدن قبض برق خانگی همراه دانست که مشترک باید بیش از ٢ میلیون تومان هزینه برق پرداخت کند.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از توانیر، «عبدالامیر یاقوتی» استفاده از کولر گازی به جای کولر آبی در مناطق عادی و معتدل کشور را با افزایش ٣ برابری مصرف برق و افزایش هشت برابری نرخ برق همراه دانست که در مجموع قبض برق مشترک خانگی را به ٢۴ برابر افزایش می دهد.

وی، تعیین الگوی مصرف برق هر منطقه را بر اساس قانون و با تاکید بر حفظ رفاه اجتماعی و فرصت‌های مدیریت مصرف ذکر و تصریح‌کرد: به طور معمول ٧۵ درصد مشترکان برق هر منطقه، نسبت به الگوی مصرف تعیین شده، برق کمتری مصرف می‌کنند.

یاقوتی، الگوی مصرف مناطق عادی در فصل گرم را ٣٠٠ کیلووات‌ساعت عنوان کرد و افزود: هزینه برق مشترکان خانگی که از کولرهای آبی استفاده می کنند در هر دوره ٢ ماهه حدود ٨٠ هزار تومان است که در صورت جایگزینی کولر گازی، مصرف سرمایشی از ١٠٠ تا ١٢٠ کیلووات‌ساعت به بیش از ٧٠٠ کیلووات‌ساعت افزایش می یابد و با احتساب مصرف سایر لوازم برقی، مصرف دوره بیش از سه برابر افزایش و از ٣٠٠ کیلووات‌ساعت به حدود ٩٠٠ تا یک‌هزار و ٢٠٠ کیلووات‌ساعت می رسد و مشترک باید بیش از ٢ میلیون تومان هزینه برق پرداخت کند.

این مسوول با اشاره به تقسیم بندی کشور به پنج اقلیم آب و هوایی شامل مناطق گرم یک تا چهار و مناطق عادی، افزود: تقریبا ٨٠ درصد مشترکان خانگی در مناطق عادی و معتدل مانند شمال غرب و شمال شرق کشور ساکن هستند که استان‌های تهران، زنجان، قزوین، همدان و لرستان، اغلب مناطق استان کردستان و کرمانشاه همچنین بخش‌هایی از اصفهان را در بر می گیرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches