×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
فولاد خوزستان پیشرو صنعت فولاد است

علی گلشنی نماینده ویژه وزیر صمت و رییس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت، حمیدرضا فلاح رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان و هیات همراه با امین ابراهیمی مدیرعامل و قائم‌مقام و جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در سالن کنفرانس ساختمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دیدار نمودند.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، علی گلشنی در این نشست گفت: فولاد خوزستان پیشرو صنعت فولاد است. این شرکت با تمام توان خود در حال تلاش بوده و ارزآوری برای کشور دارد. اگر شرکت‌های پیشران در صنعت مانند شرکت فولاد خوزستان حمایت شوند، با توجه به شعار سال  ما شاهد جهش تولید در این شرکت خواهیم بود.

نماینده ویژه وزیر صمت اظهار داشت:  ناترازی انرژی یکی از مشکلاتیست که شرکت فولاد خوزستان با آن دست به گریبان است و در کاهش آمار تولید این شرکت تا ۵۰ درصد تاثیرگذار بوده است. برطرف نمودن مشکلات موجود در صنعت، نیاز به حمایت‌های رسانه‌ای دارد. این آمادگی وجود دارد که برای برطرف نمودن مشکلات گام‌های موثری برداشته شود.

رییس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت درادامه گفت: از شرکت فولاد خوزستان با وجود کارکنان خلاق و با تدبیری که دارد، انتظار خط‌شکنی می‌رود. وزارت نیرو در راستای افزایش تولید، صادرات و بهره‌وری شرکت‌های بزرگ تولیدی، بیش از پیش همراه و همگام باشد.

گلشنی تصریح نمود: ما نباید دچار خود تحریمی شویم. اکنون که شرکت‌های بزرگ تولیدی در کشور تحریم هستند، باید از داخل کشور کمک ویژه‌ای به این شرکت‌ها انجام شود تا اثرات مثبت آن در صنایع پایین دستی در مجموعه‌های خرد و متوسط نیز دیده شود.

حمیدرضا فلاح رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: موانعی در پیش پای صنعت استان و فولاد استان وجود دارد. عوارض صادراتی و محدودیت‌ حامل‌های انرژی، فشار زیادی را بر صنعت فولاد استان وارد نموده است. اختلاف نرخ ارز نیمایی و بازار آزاد، فشار زیادی به صنعت وارد نموده است.

امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: این شرکت با ارز آوری مناسب و رتبه نخست در صادرات تولیدات غیرنفی در سطح کشور  نیروی انسانی خبره‌ای را تربیت کرده است. صنعت فولاد کشور این ظرفیت را دارد که با تهیه زیرساخت‌ها تا ۶۰ میلیون تن را ایجاد نماید. با توجه به ۳۲ میلیون تن در سال گذشته که بیش از نیمی از آن، مازاد بر نیاز داخل را دارد.

ابراهیمی اظهار داشت: با توجه به شعار سال جدید که سه کلیدواژه‌ی مردم، تولید و جهش را به همراه دارد. وجود عوارض صادراتی به نوعی، تنبیه صادراتی برای فولاد خوزستان و این صنعت در نظر گرفته شده است. با وجود دوبرابر نیاز داخلی که در تولید فولاد قرار دارد. یکی از مهمترین چالش‌های ما، تحریم‌های سخت صادراتی در  سال ۲۰۲۰ و وضع عوارض داخلی است.

وی در ادامه گفت: در نگاهی که به صنعت فولاد وجود دارد، زیرساخت‌های آب و برق و گاز متناسب با برنامه‌های توسعه‌ای کشور انجام نشده است. کمتر از ۱۰ درصد برق، ۲درصد گاز و ۲ درصد آب کشور مصرف می‌شود. اما در سه سال گذشته، هزینه برق ۳ برابر، گاز نزدیک به ۱۰ برابر و آب نزدیک به ۵ برابر افزایش یافته است.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches