×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
فعالیت نماینده جدید سازمان جهانی بهداشت در ایران رسما آغاز شد

اقتصاد تهران: نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران استوارنامه خود را تقدیم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کرد.به گزارش اقتصاد تهران به نقل از ایلنا، سید جعفر حسین پس از ارائه استوارنامه خود به دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رسماً پست خود را در این کشور تحویل گرفت، و نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران شد. این مراسم روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد در دفتر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهران، برگزار شد.

دکتر حسین در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ به عنوان نماینده کشوری سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. وی پیش از انتصاب به عنوان نماینده کشوری ایران، از ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ رئیس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت بوده است.

دکتر حسین همچنین به عنوان نماینده سازمان جهانی بهداشت در لیبی (شهریور ۱۳۹۴ – تیر ۱۳۹۸) و سرپرست دفتر نمایندگی این سازمان در تونس (اردیبهشت ۱۳۹۵ – بهمن ۱۳۹۶) خدمت کرده است. در طی این دوره، وی به مدت شش ماه سمت هماهنگ‌کننده مقیم/بشردوستانه را نیز عهده‌دار بود.

پیش از پیوستن به دفتر لیبی، دکتر حسین نماینده سازمان جهانی بهداشت در عراق بود (۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴) و برای مدتی نیز همزمان کشور سوریه را پوشش می‌داد. وی از سال ۱۳۸۲ سمت مشاور در قسمت ارتقای سلامت در حوزه خشونت، جراحت و معلولیت را در دفتر منطقه مدیترانه شرقی بر عهده داشت.

دکتر حسین دارای مدرک دکترای بهداشت عمومی از دانشگاه بلفورد در ایالات متحده آمریکا، مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بیمارستان و خدمات بهداشتی از دانشگاه لیدز، انگلستان، و مدرک پزشکی از دانشگاه پیشاور پاکستان است. دکتر حسین پیش از پیوستن به دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت سمت‌های مختلفی را بر عهده داشته است که از آن جمله می‌توان به مسئول پروژه در حوزه سلامت کودکان در دفتر نمایندگی یونیسف در پاکستان، کارشناس ارشد حوزه سلامت کودکان در دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در پاکستان و هماهنگ‌کننده سلامت در دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در پاکستان/افغانستان در خلال سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۲ اشاره کرد.

دکتر حسین در فاصله سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۶ سمت‌های متعددی را در دولت پاکستان بر عهده داشته است، از جمله؛ معاون برنامه جامع واکسیناسیون، معاون بهداشت منطقه‌ای، جانشین معاونت پزشکی بیمارستان روانپزشکی و مدیر برنامه سلامت زنان در برنامه ملی مراقبت‌های بهداشتی اولیه و تنظیم خانواده.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches