×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
فروش ۲.۵ میلیارد دلاری بیمه پاسارگاد در ۱۰ سال اخیر

چه شد که بیمه پاسارگاد در رتبه بندی جدید فروش (IMI100) توانست دومین سکوی فروش سال ۱۴۰۱ را به دست آورد و مورد تقدیر رئیس کل بیمه مرکزی قرار گیرد؟

بیمه پاسارگاد که در تقسیم بندی صنعت بیمه توانسته سهم قابل توجهی از بازار بیمه های زندگی را به دست آورد یکی از نمونه های موفق بخش خصوصی است که اخیرا به اذعان سازمان مدیریت صنعتی نقش تاثیر گذاری در تولید ناخالص ملی دارد.

آمارها نشان می دهد که پاسارگاد با فروش ۲ میلیارد و ۴۹۲ میلیون دلاری خود از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۱ سهم قابل قبولی را به عنوان بخش خصوصی در تولید ناخالص داخلی کشور به دست آورده است. لازم به ذکر است که فروش ریالی پاسارگاد در این مدت بالغ بر ۱۹ هزارو ۷۶۰ میلیارد تومان بوده است و ارقام تولیدی حق بیمه با نرخ تسعیر ارز رسمی هر سال تعدیل شده است.

بر اساس آمار این شرکت بیمه ای به طور متوسط سالانه ۲۲۶.۶ میلیون دلار در ۱۰ سال اخیر حق بیمه تولید کرده است.

به عنوان مثال سهم حق بیمه تولیدی این شرکت در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ از رشدی برابر ۵۱ درصد برخوردار است.

اما از سوی دیگر همین رشد فروش با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از آن به بیمه های عمر اختصاص دارد و آئین نامه بیمه های زندگی دستورات سخت گیرانه ای را نسبت به سرمایه گذاری منابع حاصل از فروش بیمه های عمر در زمینه های قابل اطمینان دارد، به همین نسبت در بازار سرمایه کشور نیز موثر بوده است تا جایی که سهم بیمه پاسارگاد نیز از جمله سهام مطلوب بازار سرمایه معرفی می شود.

از سوی دیگر هرچند که شرایط اقتصادی سبب کاهش تولید ناخالص داخلی شده اما حق بیمه تولیدی بیمه پاسارگاد به عنوان نماینده ای از بخش خصوصی روند افزایشی دارد تا جایی که از سال ۱۳۹۷ حق بیمه با رشد مثبت همراه بوده و در سال ۱۴۰۱ این حق بیمه ۵ ده هزارم تولید ناخالص داخلی بوده است. بر اساس آمار سهم حق بیمه تولیدی بیمه پاسارگاد نسبت به تولید ناخالص داخلی در سال ۱۴۰۱ در بالاترین حد نسبت به ۴ سال اخیر بوده است.

این شرکت در سال ۱۴۰۲ و تا پایان بهمن ماه نیز با ثبت رکورد فروش بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومانی رشد قابل توجهی را نسبت به ۱۲ ماهه سال گذشته تجربه کرده و رتبه خود را نیز در صنعت بیمه ارتقا داده است.

گزارش: مریم کایید

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches