×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
فراخوان استفاده از تسهیلات اشتغال برای جوانان روستایی

اقتصادتهران: معاون وزیر تعاون با اشاره به آمادگی پرداخت تسهیلات اشتغال با نرخ سود ۶ درصد برای جوانان مناطق روستایی، از تاسیس ۵۰۰ تعاونی در ۱۰ ماهه امسال در قالب طرح «روستا – تعاون» خبر داد.

به گزارش مهر، سید حمید کلانتری در نشست خبری با اشاره به عملکرد ۱۰ ماهه بخش تعاون در سال جاری گفت در ۱۰ ماهه اول امسال ۳ هزار و ۸۶ تعاونی تشکیل شد و به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که نزدیک به ۶۱ درصد این تعاونی‌ها در حوزه تعاونی‌های تولیدی و خدمات فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ۸۱۸ تعاونی در حوزه کشاورزی، ۵۸۴ تعاونی در بخش صنعتی و ۳۱۶ تعاونی چند منظوره در سال جاری تاسیس شده‌اند درباره تعاونی‌های تامین نیاز تولیدکنندگان گفت: این تعاونی‌ها برای تولید یک رشته از محصولات همسان یا متناسب تشکیل می‌شوند به طوریکه بین ۴۰ تا ۵۰ تعاونی با تولیدات همسان می توانند یک تعاونی تامین نیاز تشکیل دهند.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در حال حاضر یک هزار و ۴۰۷ عضو در قالب ۴۵ تعاونی بزرگ فعالیت می‌کنند که برای ۹۲۳ نفر اشتغال ایجاد شده است.

کلانتری ادامه داد: در حوزه تعاونی های دانش بنیان نیز، ۱۴۸ شرکت تعاونی دانش بنیان با عضویت ۲ هزار و ۱۷۶ نفر و فرصت شغلی ۲ هزار و ۲۵ نفر ایجاد شد.

پوشش ۱۵۳۷ تعاونی در قالب طرح روستا-تعاون وی همچنین از پوشش یک هزار و ۵۳۷ تعاونی در قالب طرح روستا – تعاون در ۱۰ ماهه اول امسال خبر داد و افزود: نزدیک به ۵۰۰ تعاونی در قالب این طرح تاسیس شدند و یک هزار و ۳۷ تعاونی که از گذشته وجود داشتند برای توسعه و تامین سرمایه در گردش تسهیلات دریافت کردند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۹۰۵ میلیون تومان به صورت میانگین به ازای هر تعاونی تسهیلات دریافت کردند که این میزان به ازای هر نفر ۴۱ میلیون تومان است که در هر تعاونی به طور متوسط ۳۲ نفر شاغل شدند.

کلانتری عنوان کرد: به همه جوانان تحصیلکرده روستایی توصیه می کنم در صورت بهره مندی از مزایای روستایی از جمله امکانات کشاورزی، در حوزه صنایع دستی، فرش و سایر امکانات برای استفاده و بهره مندی تسهیلات اشتغال اقدام کنند.

وی با بیان اینکه جلوگیری از مهاجرت و ایجاد شغل در کانون روستاها از اهداف تسهیلات اشتغال روستایی است گفت: ما از طریق توانمندسازی و آموزش هایی فنی و حرفه ای آمادگی داریم از جوانان حمایت کنیم و جوانان می توان از تسهیلات اشتغال با نرخ ۶ درصد استفاده کنند.

کلانتری تصریح کر: این تسهیلات در سال آینده هم ادامه پیدا می کند و ۴ بانک عامل توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و بانک کشاورزی در این زمینه فعال خواهند بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false