×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true

اقتصادتهران: احمد درخشنده با تاکید بر تداوم حمایت‌های گسترده نظام بانکی از بنگاه های اقتصادی کشور، گفت: توزیع منابع بانکی به منظور افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی همواره در دستور کار نظام بانکی کشور قرار داشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، این کارشناس بانکی با بیان اینکه طی سال‌جاری منابع بانک ها تا حد زیادی به صورت هدفمند به سمت حمایت از تولید داخلی و به خصوص بنگاه های اقتصادی رفته است، افزود: نظام بانکی در سال ۹۷ با توجه به شعار سال مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی به گونه ای حرکت کرده است که در اختصاص اعتبارات مورد نیاز و قابل تامین به بخش های تولیدی، اقدامات حمایتی خود را از این بخش با هدف همراهی با دولت پر رنگ نماید.

وی در همین راستا با اشاره به بیان برخی شایعات در خصوص خروج سپرده های هموطنان از بانک ها و ورود سرمایه به بازار ارز و دلار و کاهش حمایت های سیستم بانکی کشور از بنگاه های اقتصادی، تصریح کرد: خاصیت نظام پولی درکشورهای مختلف از جمله ایران به گونه ای است که اصولا نقدینگی در اختیار بانک ها بوده و گردش پولی در شرایط مختلف اقتصادی فقط باعث جا به جابی پول بین بانک ها یا نوع سپرده های مردم خواهد بود.

درخشنده تاکید کرد: در همین راستا و به دلیل وجود قوانین پولشویی و همچنین حفظ امنیت، نگهداری نقدینگی در وظایف بانک‌هاست و خروج این نقدینگی به صورت پول نقد و اسکناس از بانک ها در مبالغ بالا امکان پذیر نیست؛ لذا شایعاتی که در جامعه مبنی بر خروج نقدینگی از بانک ها منتشر می شود، از اساس نادرست و به نظر می رسد در فضای التهاب ارزی فقط از دیدگاه‌های غیر تخصصی اینگونه اخبار منتشر می شود.

وی ادامه داد: قطعا شایعاتی که بابت ورشکستگی بانک ها و اختلال در نظام بانکی به بانک ها نسبت می دهند درست نیست اما این وضعیت می تواند فرصتی باشد که سودجویان از آن به نفع خود استفاده کنند و از طرفی موجب نگرانی افراد و تشویش اذهان عمومی و درنتیجه به هم ریختگی ذهنی جامعه شوند.

درخشنده در پایان اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با سیاست های مدبرانه دولت در بخش های سیاسی و اقتصادی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که وظیفه نظارتی بر شبکه بانکی کشور را بر عهده دارد و به تازگی تغییرات مدیریتی در آن رخ داده است شاهد کاهش التهاب بازار مخصوصا بازار ارز باشیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false