×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
طرح محله دوستدار کودک در شمال تهران وارد فاز اجرایی شد

اقتصادتهران: سند صحافی شده برنامه عملیاتی محله دوستدار کودک منطقه یک توسط مدیر کل اداره آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران جهت اجرای فعالیت‌های برنامه‌ای و تجهیزی در محله زعفرانیه، به شهردار منطقه یک تقدیم شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه ای که در راستای پیشبرد اهداف طرح محله دوستدار کودک، تحت عنوان ارزیابی و ارایه برنامه عملیاتی مصوبه دوستدار کودک با حضور مجتبی دانشور مدیرکل اداره آموزش‌های شهروندی تشکیل شد، اظهار داشت: این سند شامل چک‌ لیست خدمات پیش بینی شده برای هر حوزه ی معاونت شهرداری است که با همکاری همه قسمت‌ها در زعفرانیه به اجرا خواهد رسید.

او گفت: با توجه به شعار تهران شهری برای همه، طرح محله دوستدار کودک باید به گونه‌ای اجرا شود که محدودیتی برای سایر اقشار و گروه‌های جامعه به وجود نیاورد و برنامه ریزی‌ها به نحوی باشد تا از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت‌های اجتماعی محلی به شکل حداکثری استفاده شود.

موسوی افزود: همزمان و همراه با اجرای طرح محله دوستدار کودک و اصلاح کالبدی، باید آموزش‌های لازم نیز صورت پذیرد و طرح از پیوستگی و همپوشانی برخوردار باشد.

سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه نیز با اشاره به اهداف محله دوستدار کودک تصریح کرد: محله دوستدار کودک، محله‌ای است که نیازهای کودکان را در کانون توجه قرار داده و در راستای توسعه، مناسب سازی و بسترسازی از منظر کالبدی و اجتماعی محله برای فعالیت کودکان تلاش می‌کند تا آنها نیز مانند سایر شهروندان منطبق با نیازهایشان بتوانند در محله و شهر زندگی کنند.

 او به تشریح فرایند انتخاب محله دوستدار  کودک در زعفرانیه پرداخت و گفت: جلسات برگزار شده در خصوص محله دوستدار کودک این منطقه از ۴ شهریور ماه ۹۹ شروع شد و در پایان شهریور ماه طی جلسه‌ای با حضور شهردار منطقه یک و مدیرکل اداره آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، محله زعفرانیه به عنوان محله دوستدار کودک انتخاب شد و دی ماه جلسه‌ای تحت عنوان ابلاغ برنامه عملیاتی دوستدار کودک تشکیل و پس از آن زمانبندی پیشنهادی برنامه‌های اجرایی معاونت‌های این منطقه به دبیرخانه دوستدار کودک در اداره کل آموزش‌های شهروندی ارسال و اکنون سند آن تدوین و ابلاغ شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false