×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۰  
true
true

اقتصادتهران: عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر ضرورت رعایت قوانین، مقررات و استانداردهای بین‌المللی به منظور تعامل با نظام بانکی و بازارهای جهانی تاکید کرد.

برات کریمی عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در بازدید از اداره کل مدیریت ریسک و تطبیق بانک ضمن تشریح ضرورت و جایگاه مقوله ریسک و تطبیق و ریسک‌ها و مخاطرات مترتب بر بانک در شرایط کنونی کشور، نقش پررنگ آن اداره کل در اتخاذ تدابیر مناسب برای کاهش و کنترل مخاطرات در تمامی فعالیت‌ها از قبیل فناوری، تجاری، مالی و…  و نیز تصمیم‌گیری‌های کلان بانک را تبیین کرد.

وی اجرای مبحث تطبیق و نهادینه‌کردن فرهنگ تطبیق را برای تمامی سطوح سازمانی ضروری عنوان کرد.

در پایان نیز عضو هیات مدیره بانک ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت پذیرفته، پیگیری جدی انجام پروژه‌های در دست اقدام و نیز افزایش تعاملات با واحدهای صف برای کاهش مخاطرات احتمالی برای همکاران و بانک را خواستار شد.

فرید مهدوی رییس اداره کل مدیریت ریسک و تطبیق بانک نیز در این بازدید درباره اقدامات صورت گرفته از جمله ارایه گزارش عملکرد حوزه ریسک‌های اعتباری، عملیاتی، بازار، تطبیق و نقدینگی بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی نهادهای قانون‌گذار و نظارتی، تنظیم و تهیه بخش تشریح ریسک صورت‌های مالی بانک، بررسی تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای منعقده با موسسات و نهادهای داخلی و بین‌المللی از منظر تطبیق و … توضیحاتی داد.

همچنین گزارش عملکردی درباره پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام از جمله تشریح ریسک‌های بانک در صورت‌های مالی بر اساس استاندارد گزارشگری مالی بین‌المللی (IFRS)، محاسبه نسبت کفایت سرمایه، مدیریت ریسک نقدینگی و محاسبه نسبت پوشش نقدینگی بر اساس الزامات جدید نهادهای نظارتی بر مبنای بال ۳، پیاده‌سازی اعتبارسنجی مشتریان حقیقی در جهت مدیریت ریسک اعتباری بر مبنای توصیه‌های بال، ارتقای کنترل‌های داخلی بر مبنای مدیریت ریسک عملیاتی در واحدهای صف کل کشور، تدوین نظام نامه تطبیق در بانک و … ارایه شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false