×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
ضرورت جلب مشارکت‌های مردمی در حفظ و حراست از میراث فرهنگی

اقتصادتهران:  رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره بر لزوم جلب مشارکت ‌های مردمی در حفظ و حراست ازمیراث فرهنگی به عنوان عامل انسجام اجتماعی و همبستگی ملی، بر ضرورت تلاش همگانی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کشور و بنیان گذاشتن اقتصاد گردشگری پویا و امن تاکید کرد.‌

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار’محمد شرفی’ در دومین نشست سراسری فرماندهان، معاونان و مدیران یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهار داشت: پویایی، مسئولیت اجتماعی، رسایی صدای سازمان در سطح جامعه و بهره‌برداری مناسب از هوش معنوی سرمایه‌های انسانی، ۴ دغدغه اساسی هر سازمان است که به نوعی مولفه های موفقیت آن سازمان نیز به شمار می رود.
وی افزود: جدای از این دغدغه‌ها عواملی نیز وجود دارند که موجب بالا رفتن منزلت سازمانی می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها رفتار مطلوب در رابطه با پدیده‌های پرتکرار جامعه است، بدین معنی که اگر سازمانی همراه با رعایت قانون و ضوابط، رفتاری همسو با خواست و انتظار عمومی از خود بروز دهد، موجب خواهد شد که مردم با سازمان احساس نزدیکی کرده و در نتیجه منزلت سازمان ارتقاء یابد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا استفاده از فن‌آوری‌های روز و خدمات الکترونیکی در سازمان را نیز در ارتقاء منزلت آن مؤثر دانست و گفت: امروزه با شتاب گرفتن گردش اطلاعات و سهولت دسترسی به آن، مردم همواره بهترین نوع خدمات را مطالبه می‌کنند، در این شرایط سازمانی مورد علاقه شهروندان واقع شده و منزلت سازمانی بالاتری به دست‌ ‌می‌آورد که خدمات شایسته‌تری ارائه دهد.
وی ادامه داد: ‘هوش بافتاری’ به معنی توان تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی و جلب مشارکت‌های مردمی نیز از دیگر عوامل مؤثر در ارتقاء منزلت سازمانی به شمار می‌آیند.
این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: خوشبختانه در مجموعه یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی توجه شایسته‌ای به موضوع جلب مشارکت مردمی شده است که نشان از سیاست‌گذاری درست در این یگان است، چراکه برای رسیدن به موفقیت باید با مشارکت مردم را جلب کرد، خواست‌ آنها را دریافت و به آن توجه کرد تا بتوان از پشتیبانی آنان بهره‌مند شد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت میراث فرهنگی، گفت: میراث فرهنگی قابل قیمت گذاری نیست و نمی‌توان ارزش‌ آن را با پول مشخص کرد، لذا بدون توجه به نوع و قدمت یک میراث تاریخی همه باید در حفظ و حراست آن کوشا باشیم که در این میان رسالت اصلی بر دوش یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است.
سردار شرفی تصریح کرد: هنگامی که به طیف گسترده این میراث توجه می‌کنیم، آنگاه متوجه می‌شویم که حراست از آن چه وظیفه خطیری است و اهمیت مشارکت مردمی بیش از پیش آشکار خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false