×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
ضرورت توجه به نقش مسئولیت اجتماعی هم‌زمان با اجرای واحدهای صنعتی

اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: باید هم‌زمان با توسعه و اجرای طرح‌ها و پیش از تولیدی شدن واحد صنعتی، به فکر مناطق پیرامون و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی باشیم.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت نفت، مرتضی شاهمیرزایی، در نخستین نشست دبیران مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی، با اشاره به اینکه مردم‌داری بخشی از تکلیفی است که متوجه واحدهای تولیدی، صنعتی و اقتصادی است اما متأسفانه سال‌ها مغفول مانده بود، اظهار کرد: خوشبختانه با حضور و شکل‌گیری این بازوی مهم، صنعت امروز پویا و فعال است.

وی ادامه داد: مسئولیت اجتماعی در گذشته عرصه فراموش‌شده بود و مدیریتی برای توجه به این مقوله وجود نداشت، شاید به‌دلیل صرفه‌جویی بعضی از مدیران و مسئولان و شرکت‌هایی بود که بیشتر به واحد صنعتی توجه و از آثار زیان‌بار صنعت بر جوامع محلی غفلت می‌کردند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یادآوری اینکه قرار گرفتن در موقعیت فعالیت در حیطه مسئولیت اجتماعی به‌دلیل آثار مثبتی که بر مردم دارد، بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: در گذشته اگر در این حوزه فعالیتی انجام می‌شد، این‌گونه جا افتاده بود که راه‌اندازی واحد اقتصادی به‌منزله لطف در حق مردم محلی است، اما امروز با بازتر شدن چشم همگان، یاد گرفتیم که این موظفی هر واحد تولیدی است. غربی‌ها هم که در همه موارد اقتصادی برخورد می‌کنند بیش از ۱۰۰ سال قبل وارد عمل در این حوزه شدند.

شاهمیرزایی افزود: برای داشتن محیط امن و فعالیت پایدار واحد صنعتی باید به سایر ذی‌نفعان و اشخاصی که با محیط صنعتی در تماس هستند رسیدگی کرد، در غیر این صورت شکاف خدمات‌رسانی و رفاهی میان محیط و شهرک صنعتی با منطقه‌ای که تحت قیمومت مردم است افزایش می‌یابد، در نتیجه بزهکاری، ناهنجاری‌های اجتماعی و فضای مخرب میان فقر و غنا به‌وجود می‌آید که به اصطکاک و تنش اجتماعی ختم می‌شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches