×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
ضرورت انجام اصلاحات اساسی در اقتصاد برق

شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) انجام اصلاحات اساسی در اقتصاد برق را راهکار برون رفت از مشکلات صنعت برق به ویژه بخش توزیع عنوان کرد.

به گزاش اقتصادتهران به نقل از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران( توانیر)، محسن ذبیجی با اشاره به اینکه اصلاح روابط مالی صنعت برق می تواند به سرعت گردش منابع نقدینگی و حذف بروکراسی امکان برنامه ریزی و برآورد منابع برای کل سال بهبود نقدینگی براساس تلاش شرکت ها در وصول استفاده از اعتبار گردش نقدینگی در حساب شرکتها انگیزه وصول معوقات رسوب شده در استان ها و حمایت مقام های سیاسی استان بیانجامد، گفت: تامین منابع مالی در حوزه جاری با توجه به نیازهای منطقی هر شرکت با تعیین ضرایب محاسبه و تعیین شده، انجام خواهد شد و متناسب با آنها منابع لازم در اختیار شرکتها قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در حوزه سرمایه ای سعی شده تا با بهره گیری از تمام ظرفیت های قانون موجود، برنامه های مصوب سالیانه براساس منابع در دسترس، اجرا و از طریق کنترل حجم سرمایه گذاری شرکت ها از افزایش بدهی ها جلوگیری شود.

ذبیحی در عین حال بزرگترین تهدید در راه اجرای طرح مالکیت و استقلال مالی شرکتهای توزیع را عدم توجه کافی احتمالی برخی از شرکت های توزیع به مناسبات و نحوه خرید برق از بورس انرژی و عدم مراقبت و مدیریت دقیق تناسب منابع و مصارف عنوان کرد و در خصوص بدهی سال های گذشته شرکت های توزیع به سازندگان و پیمانکاران نیز گفت: حل اساسی این بدهی ها مستلزم اصلاحات اساسی اقتصاد صنعت برق در هزینه انشعاب و دریافت بهای تمام شده قیمت برق است.

وی افزود: اما در کوتاه مدت استفاده از رسوب معوقات فروش برق و وصول آن در شرایط حاضر، راه حل کوتاه مدت است، ضمن آن که امیدواریم بخشی از بدهی ها نیز از طریق ظرفیت های قانونی در دسترس قابل تحقق، در آینده تامین شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر تامین برق تعهدات ایجاد شده در حوزه مشترکان جدید را اولویت نخست کارهای حوزه توزیع نیروی برق در کشور اعلام کرد و گفت: طرح های مرتبط با گذر از اوج بار سال ١۴٠٣، هوشمندسازی و کنترل پذیری بار و طرحهای تبدیل شبکه های سیمی مسی به کابل خودنگهدار نیز در زمره برنامه های اولویت دار سال جاری است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches