×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
صورت های مالی سال ٩٩ شرکت سرمایه گذاری دستاورد دی به تصویب رسید

اقتصادتهران: مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دستاورد دی (سهامی خاص) برای سال مالی منتهی به ١٣٩٩/١٢/٣٠ با حضور ۱۰۰ درصدی سهامداران در تاریخ ۴ خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه دی؛ هیات رئیسه این مجمع را آقایان بنی صفار به نمایندگی از شرکت بیمه دی به عنوان رئیس مجمع، بهروز قزلباش به عنوان ناظر اول و حدادیان به عنوان ناظر دوم و آقای حسنی بهابادی مشاور حقوقی شرکت بیمه دی به عنوان دبیر جلسه عهده دار بودند.

پس از رسمیت جلسه و قرائت گزارش هیات مدیره توسط آقای حدادیان به عنوان مدیرعامل شرکت و گزارش بازرس قانونی و حسابرس مستقل توسط نماینده موسسه حسابرسی فاطر، مجمع عمومی ضمن تشکر از عملکرد مطلوب شرکت و زحمات هیات مدیره، ترازنامه و صورتهای مالی سال مالی منتهی به ١٣٩٩/١٢/٣٠ مورد تصویب قرار داد. لازم به ذکر است گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی نسبت به وضعیت و عملکرد صورت های مالی مقبول و بدون بند شرط بوده که نشان از شفافیت و انضباط در گزارشگری مالی شرکت داشته است.

بر اساس عملکرد مالی شرکت در سال ۱۳۹۹ سود خالص بالغ بر ۳،۱۰۲ میلیارد ریال به دست آمده که در مقایسه با عملکرد سال ۱۳۹۸ حدود ١٩۵ درصد رشد نشان می دهد. شایان ذکر است عمده این سود مربوط به سود حاصل از خرید و فروش سهام بوده که حدود ۹۷ درصد از سود خالص شرکت را تشکیل داده است .

مجموع دارایی های شرکت در پایان سال ١٣٩٩ بالغ بر ۵،۱۹۹ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال قبل (۲،۱۲۲ میلیارد ریال ) معادل ۱۴۵ درصد رشد نشان می دهد. عمده دارایی های شرکت در سال ۹۹ (حدود ۴،٧۶۴ میلیارد ریال) در رابطه با سرمایه گذاری های صورت گرفته در سهام شرکت های بورسی بوده که ۹۲ درصد از کل دارایی ها را شامل گردیده است .

عملکرد سرمایه گذاری های بورسی شرکت نشان از بازدهی ۱۶۸ درصدی دارد که بالاتر از بازدهی ۱۵۵ درصدی شاخص کل بورس و متوسط بازدهی صندوق های مشترک سرمایه گذاری و میانگین بازدهی شرکت های سرمایه گذاری مشابه بورسی (حدود ١۵٢ درصد) بوده است و از این منظر شرکت موفقیت قابل قبولی را در ایجاد ارزش افزوده برای شرکت بیمه دی به عنوان سهامدار اصلی کسب کرده است.

در این جلسه سهامداران تقسیم سودی معادل ۳،۰۰۰ میلیارد ریال (۵،٠٠٠ ریال به ازای هر سهم) را به تصویب رساندند که در طول مدت فعالیت شرکت بی سابقه بوده است. شایان ذکر است این مبلغ مستقیم به عنوان سود ناشی از سرمایه گذاری ها در صورت های مالی بیمه دی منعکس خواهد شد و معادل ١،٢٠٠ ریال سود به ازای هر سهم برای سهامداران شرکت بیمه دی به ارمغان خواهد آورد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false