×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
صندوق امانات بانک ایران زمین، راهی برای اشیای ارزشمند مشتریان

اقتصادتهران: مشتریان بانک ایران زمین می توانند اسناد، اوراق و اشیای ارزشمند خود را که نگهداری آن­ها در خارج از بانک به خاطر خطرات احتمالی از قبیل:حریق، سرقت و … مواجه هستند، در این صندوق ها نگهداری کنند.

به گزارش اقتصادتهران، بانک ایران زمین، به منظور ارزش آفرینی هرچه بیشتر برای مشتریان و همچنین ارائه خدمات نوین و تکمیل زنجیره عرضه خدمات شایسته، صندوق امانات خود را  با مجهزترین و ایمن ترین امکانات الکترونیک در اختیار مشتریان قرار داده است.

مشتریان بانک ایران زمین می توانند اسناد، اوراق و اشیای ارزشمند خود را که نگهداری آن­ها در خارج از بانک به خاطر خطرات احتمالی از قبیل:حریق، سرقت و … مواجه هستند، در این صندوق ها نگهداری کنند.

بر اساس این گزارش، مشتری می  تواند هرگونه اشیاء و اسنادی که مایل باشد، به استثنای اشیاء و اسناد غیرقانونی و غیرمتعارف و هرآنچه نگهداری آن از نظر قوانین و مقررات غیرمجاز یا جرم شناخته می شود، (شامل مواد اشتعال زا، فساد پذیر، اسلحه سرد و گرم، مهمات، مواد مخدر و نظایر آن) را در صندوق مربوط به خود نگهداری کند.

بر این اساس، هر شخص حقیقی یا حقوقی که به موجب قانون اهلیت انجام معامله را داشته و دارای هر نوع حساب نزد بانک باشد، می تواند طبق ضوابط از خدمات صندوق های اجاره ای بانک ایران زمین استفاده کند.

اجاره صندوق کاملاً شخصی و اسمی بوده و غیرقابل انتقال است یعنی فقط اجاره کننده می تواند از آن استفاده  کند.

در عین حال، مشتری می تواند برای باز کردن صندوق، گذاشتن و برداشتن اشیاء و اسناد و امور دیگر مربوط به صندوق به شخص ثالث وکالت رسمی با تاکید به اختیارات وکیل درخصوص موضوع مورد وکالت بدهد.

این گزارش حاکی است، صندوق های اجاره ای بانک ایران زمین در ابعاد مختلف طراحی شده و هر یک به دو قفل یک قفل مربوط به مشتری و قفل دیگر مخصوص بانک مجهز است که کلید قفل مشتری در موقع اجاره به وی تحویل می شود و صندوق با استفاده از کلید مشتری و کلید بانک توأمان باز می شود. بنابراین بدون کلید مشتری، احدی قادر به باز کردن صندوق نخواهد بود.

مشتری می تواند هرگونه شی یا سندی را که متناسب با حجم صندوق باشد، (غیر از مواد فساد پذیر، اشتعال زا، مواد منفجره، مواد مخدر و به طور کلی کالاها و اشیاء ممنوعه و …) در آن بگذارد، چنانچه در نتیجه فساد یا علل دیگر ناشی از محتویات صندوق، به صندوق و خزانه بانک یا همجوار بانک، هرنوع خسارتی از این بابت یا تحت هر عنوان دیگری به بانک وارد شود، مسوولیت آن به عهده مشتری خواهد بود و بانک مسوولیتی نخواهد داشت و چنانچه بنا به هر دلیلی بانک نسبت به پرداخت خسارات مورد نظر اقدام کند، مشتری متعهد به بازپرداخت ارقام اعلامی بانک خواهد بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false