×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
صرفه‌جویی حدود ۲ هزار میلیارد تومانی نهاده‌ها با تولید مرغ سایز

اقتصادتهران: عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان گفت: در صورت استفاده از مرغ سایز با توجه به بیش از یک میلیارد جوجه‌ریزی در سال بیش از ۳۵۰ هزار تن دان نزدیک ۲۰۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی صورت می‌گیرد.

به گزارش اقتصادتهران، کاظم یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص مرغ سایز افزود: به ازای تلف شدن هر پرنده پس از ۳۵ روزگی، حداقل سه و نیم کیلو دان با قیمت واقعی کیلویی حداقل پنج  هزار تومان به کشور تحمیل می شود.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان اضافه کرد: با محاسبه حداقل ۵ درصد تلفات بعد از ۳۵ روزگی و بیش از یک میلیارد جوجه­ ریزی در سال بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان (معادل ۱۷۵ هزار تن دان) صرفه ­جویی صورت می گیرد که رقم قابل توجهی است و همچنین به ازای حداقل هشت روز نگهداری بیشتر گله ۶۰۰ گرم دان بیشتر برای تولید هر کیلوگرم گوشت مرغ مصرف می‌شود، بنابراین بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر معادل ۱۷۵ هزار تن دیگر دان هدر رفت داریم.

وی افزود:  ۴۰۰ میلیارد تومان نیز بابت دیگر هزینه های تولید همچون واکسن، دارو، مکمل ها، ریزمغذی ها، هزینه کارگری، حمل و نقل و بیمه صرف می شود، به طور مثال برای یک مزرعه ۱۷ هزار قطعه ای مرغ گوشتی بابت یک دوره واکسن بیش از  ۱۰ میلیون تومان هزینه می شود، درحالی که در تولید مرغ سایز حداقل یک دوره از واکسیناسیون کاهش می‌یابد.

یوسفی مشکل اصلی در پرورش جوجه گوشتی آرین را حساسیت به آسیت عنوان کرد و اظهار داشت: آسیت علت عمده تلفات و حذف کشتارگاهی، وزن بدن کمتر در سن کشتار و بالا رفتن ضریب تبدیل غذایی جوجه­ های گوشتی و در نهایت عدم بازارپسندی به این سویه است. البته بیشتر ابتلا به آسیت بعد از ۳۵ روزگی اتفاق می افتد. با کاهش سن کشتار و تبلیغ برای مصرف مرغ سایز تا حد زیادی جلوی آن گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: تحقیقات در این سویه باید روی مقاومت به «آسیت»، افزایش درصد استحصال لاشه و بهبود ضریب تبدیل غذایی صورت گیرد.

استادیار پژوهشی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی از مزایای سویه آرین را مقاومت به شرایط گرمایی، مقاومت به بیماری‌ها، عملکرد خوب با جیره‌های با تراکم کمتر مواد مغذی در جیره (جیره ارزان)، تردی و لذیذ بودن گوشت (با این مزیت قابلیت برند شدن دارد)، برشمرد.

یوسفی عقب ماندگی در صفات عملکردی این سویه را عدم همت مدیران بالا دستی برای جلوگیری از خروج نیروهای متخصص و بی توجهی این مدیران به خواست های حداقلی آنها، عدم توجه به بخش تحقیق و توسعه، فراهم نکردن امکانات لازم برای اصلاح نژاد علیه حساسیت به آسیت، عدم تلاش برای بهبود ضریب تبدیل غذایی، عدم جذب نیروهای متخصص و متعهد، عدم نوسازی و بهسازی تاسیسات مجتمع لاین بابل کنار و خرید تجهیزات مدرن برای اندازه‌ گیری صفات کلیدی در امر اصلاح نژاد دانست.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان با اشاره به اینکه کشور ما از لحاظ واردات نهاده‌های خوراک عمدتا به خارج وابسته است گفت: دانه ذرت و کنجاله سویا بیش از ۹۰ درصد جیره‌های غذایی طیور را تشکیل می‌دهد و عمده آن وارداتی است و اگر تصمیم بر این باشد که به این نهاده‌ها ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان اختصاص داده شود تلاش برای مصرف بهینه آن باید مورد توجه باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false