×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
صادرات محصولات بهداشتی ایران به کشورهای مختلف

اقتصادتهران: عضو کمیسیون اقتصاد سلامت کشور گفت: سالانه حدود ۲ میلیارد دلار فرآورده‌ آرایشی، بهداشتی و شوینده‌ از ایران به کشورهای همسایه و آفریقایی صادر می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا بحیرانی روز شنبه در نشستی افزود: ایران جایگاه مطلوبی در صادرات فرآورده های آرایشی، بهداشتی و شوینده‌ها در منطقه دارد و کشورهای همسایه و آفریقایی استقبال زیادی از محصولات ایرانی دارند و این نشان دهنده مقبولیت و توانمندی کشور در عرصه بین المللی است.

وی با بیان اینکه باید با فراهم کردن بسترهای صادرات و حمایت از صنایع تولیدی، در بازارهای بین المللی خوش بدرخشیم، ادامه داد: فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و شوینده‌ها جنبه پیشگیری از بروز بیماری‌ها دارند و مقدم بر درمان هستند و لازم است در حوزه پیشگیری، دولت سرمایه گذاری بیشتری کند.

به گفته این کارشناس حوزه سلامت، در عین حال بحث عرضه فرآورده های آرایشی و بهداشتی قاچاق در کشور معضل بزرگی است که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و بار هزینه‌های ناشی از بیماری‌ها را زیاد می‌کند.

بحیرانی تصریح کرد: بر اساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا، سالانه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار فرآورده آرایشی و بهداشتی در کشور قاچاق می شود و ضرورت دارد وزارت بهداشت و نهادهای مربوطه با نظام سلامت نظارت بیشتری بر این محصولات قاچاق کنند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی پوست و زیبایی در ۱۲ مهر ماه در هتل المپیک اظهار داشت: این رویداد پزشکی برای ارتقای علمی دانشجویان، اساتید برجسته و متخصصان پوست برگزار می‌شود و در آن تجربیات و تازه‌های دانشگاه‌ها از علوم پزشکی درباره تکنولوژی به روز دنیا در درمان بیماری‌های پوستی مورد بحث و تبادل و نظر قرار می‌گیرد.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches