×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
شکل گیری اتاق فکر پایش نقاط پرحادثه منطقه ۲۰

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۲۰ در جلسه مشترک با نمایندگان پلیس راهور تهران بزرگ و منطقه، با بررسی و تحلیل تصادفات سال ۹۷ این منطقه، شکل گیری اتاق فکر برای بحث های کارشناسی مسائل ترافیکی را در دستور کار مدیریت شهری قرار داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ جلسه مشترکی با محوریت مسائل و مشکلات ترافیکی منطقه ۲۰ با حضور شهردار منطقه و نمایندگان پلیس راهور تهران بزرگ و منطقه ۲۰ برگزار شد که تحلیل تصادفات منطقه، آمار تصادفات خسارتی، جرحی و فوتی، اقدامات انجام شده در نقاط حادثه خیر و بررسی مسائل ترافیکی از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه مشترک بود.

فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ در این جلسه، بحث مدیریت ترافیک را از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری در تمام دنیا و همچنین در تهران و منطقه ۲۰ برشمرد و گفت: بحث تصادفات علاوه بر صرف هزینه موجب ناآرامی در امنیت روانی جامعه نیز می شود از این رو بحث مدیریت ترافیک به عنوان یکی از شاخص های ارتقاء زیستی در شهرها مطرح است.

افشار با اشاره به اینکه در تدوین برنامه راهبردی منطقه ۲۰ نیز یکی از چالش های ۹ گانه مورد بررسی، مسائل ترافیکی بود، افزود: بخشی از مشکلات ترافیکی ریشه در مسائل فرهنگی دارد که مدیریت شهری منطقه ۲۰ برای در اختیار قرار دادن ظرفیت تبلیغات محیطی و فضاهای ساختمانی سراهای محله و مراکز فرهنگی و طرح فعالیت های نرم افزاری در راستای ترویج فرهنگ درست ترافیکی در شهر آمادگی لازم را دارد.

افشار با اشاره به اینکه الزامات قانونی یکی از راهکارها برای ترویج فرهنگ صحیح ترافیک به شمار می رود، گفت: بحث فرهنگ سازی به عنوان یک پیش نیاز مطرح است که نیاز به رویکرد و استراتژیک در مدیریت ترافیک دارد.

وی ادامه داد: در گذشته بحث ارتقاء سرعت ترافیک با محوریت اولویت سواره به پیاده انجام می شده و طرح های شهری با این رویکرد به اجرا رسیده که متاسفانه تاثیری در رفع معضل ترافیک شهری نداشته و امروز بحث های اولویت پیاده و حمل ونقل عمومی مطرح است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false