×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
سیستم بانکی صف مقدم مقابله با تحریم اقتصادی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سیستم بانکی صف مقدم مقابله با تحریم اقتصادی است و بخش قابل توجهی از حماسه اقتصادی مربوط به سیستم بانکی و به ویژه بانک ملی است.

به گزارش مهر، با برگزاری مجمع عمومی سالانه بانکی ملی ایران، صورت های مالی سال ۱۳۹۱ این بانک به تصویب رسید. در این جلسه که با حضور سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس مجمع، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگان اعضای مجمع در ساختمان موزه بانک برگزار شد، صورت های مالی سال ۱۳۹۱ بانک ملی ایران مورد بررسی و تصویب اعضای مجمع قرار گرفت.

صورت های مالی سال ۹۱ بانک ملی تصویب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسه گفت: سیستم بانکی صف مقدم مقابله با تحریم اقتصادی است و بخش قابل توجهی از حماسه اقتصادی مربوط به سیستم بانکی و به ویژه بانک ملی ایران می باشد. سیستم بانکی تاکنون تلاش های موفقی داشته و امسال نیز سال منحصر به فردی است که تلاش ها باید مضاعف باشد. همکاران در سیستم بانکی بویژه بانک ملی ایران سهم ویژه و برجسته ای در خلق حماسه اقتصادی دارند و مطمئناً امسال را هم به سال دشمن شکنی تبدیل خواهند کرد.

وی افزایش سرمایه بانک ملی ایران از مبلغ ۲۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال را جزو نقاط قوت این بانک دانست و تصریح کرد: امروز بانک ملی ایران بزرگترین بانک کشور از نظر سرمایه است که این سرمایه به میزان قابل توجهی آسیب پذیری آن را کاهش می دهد.

رئیس مجمع عمومی بانک ملی ایران، رشد ۲۶ درصدی منابع این بانک را نشانگر اعتماد مردم به آن عنوان کرد و ادامه داد: کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات از تاکیدات مجمع بوده که این نسبت از ۲۱/۱۵ درصد سال ۹۰ به ۱۳/۱۳ درصد در سال ۹۱ رسیده است. همچنین افزایش میزان کفایت سرمایه، اقدامی میمون در بانک ملی ایران محسوب می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، تکمیل Corebanking (سیستم بانکداری یکپارچه)، ادامه اصلاح ساختار مالی، تقویت سرمایه از محل سمت و سود دهی دارایی های غیر مولد به مولد، جانمایی مناسب شعب و ادامه برنامه ساماندهی شرکت های زیر مجموعه را مورد تأکید قرار داد و افزود: خوشبختانه در بانک ملی ایران اقدام خوبی در جهت ساماندهی شرکت های زیرمجموعه صورت گرفته که بازدهی و شفافیت را افزایش داده است و لازم است در جهت بهبود بازدهی سرمایه ها و خروج از بنگاه داری، همین جهت گیری ادامه یابد.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه تقویت اعتبار سنجی، کنترل ها و بازرسی های داخلی را مهم عنوان و از بهبود توزیع بخشی تسهیلات در بانک ملی ایران قدردانی کرد.

 

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches