×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
سود یک میلیارد تومانی واسطه‌ها از فروش شلیل!

رییس اتحادیه باغداران از پایان برداشت شلیل خبر داد و گفت: باغداران هر کیلوگرم شلیل را ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان فروخته‌اند در حالیکه این محصول در بازار مصرف با سود بیش از صد درصدی واسطه‌ها کیلویی ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان به دست‌ مصرف‌کنندگان رسیده است.

مجبتی شادلو در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: بهترین نوع شلیل از سوی تولیدکننده ۲۰۰۰ تومان فروخته شده و نهایتا هزار تومان هزینه سردخانه و حمل و نقل به آن اضافه شده است که با توجه به قیمت‌های موجود در بازار ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان برای واسطه‌ها سود داشته است.

وی اظهار کرد: امسال بیش از ۳۰۰ هزار تن شلیل در کشور تولید شده که با حساب سود واسطه‌ای از تولید تا مصرف حدود یک میلیارد تومان درآمد برای دلالان داشته است.

به گفته شادلو امسال وضعیت تولید شلیل و انواع هلو در باغات کشور بسیار مناسب بود و باعث شد میزان تولید و کیفیت آن نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

وی افزود: امسال متوسط عملکرد شلیل در واحد سطح به حدود ۱۵ تن رسید اما با توجه به پایان فصل برداشت این محصول و قدرت ماندگاری آن در سردخانه، مصرف‌کنندگان نهایتا تا یک ماه آینده می‌توانند از شلیل با کیفیت استفاده کنند.

رییس اتحادیه باغداران خاطرنشان کرد: سال گذشته به دلیل تولید بالا و نبود مدیریت مناسب در بازار، قیمت پایه شلیل و هلو در بازار عمده فروشی هزار تا ۱۵۰۰ تومان بود که امسال با افزایش مناسب به ۲۵۰۰ تومان رسید.

شادلو افزود: سهم باغداران از فروش شلیل ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است در حالیکه این محصول از ماخذ عمده فروشی تا بازار مصرف بیش از صد درصد افزایش قیمت دارد و ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان به دست‌ مصرف‌کننده می‌رسد که نشان دهنده حضور دلالان در این بازار است.

وی گفت: تا سیستم‌های هماهنگ تولید و توزیع با منافع مشترک بوجود نیاید نمی‌توان امیدوار بود که تولیدکنندگان از محصول خود سود مناسب می‌برند و مصرف‌کنندگان نیز می‌توانند به تهیه محصولات کشاورزی مورد نیاز با قیمت مناسب امیدوار باشند.

رییس اتحادیه باغداران با اشاره به ضرورت اجرای مناسب قانون انتزاع در راستای تنظیم بازار محصولات کشاورزی تاکید کرد: اجرای قانون انتزاع وظایف بازرگانی بخش کشاورزی از وزارت تجارت یا قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی می‌تواند نوید دهنده بازار متعادلی باشد که دلالان در آن نقش چندانی ندارند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches