×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
سوخت‌گذاری مجازی راکتور آب سنگین اراک تا پایان امسال

رئیس سازمان انرژی اتمی از سوخت‌گذاری مجازی راکتور اراک تا پایان سال جاری خبر داد.

فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه بازدید رئیس‌جمهور از مجتمع آب سنگین اراک با اشاره به سفر امروز احمدی‌نژاد، گفت: رئیس جمهور در سفر امروز خود در اراک از پیشرفت‌های راکتور تحقیقاتی ۴۰ مگاواتی اراک از نوع آب سنگین بازدید کرد و در جریان پیشرفت‌های دانشمندان جوان کشورمان قرار گرفت.

وی افزود: همزمان با بازدید رئیس‌جمهور، نصب محفظه اصلی این راکتور انجام شد که گام مهمی در پیشرفت این پروژه محسوب می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه، در پاسخ به سوالی درباره راه‌اندازی این راکتور گفت: راکتور آب سنگین اراک تا آخر سال ۹۲ و با سوخت مجازی سوخت‌گذاری می‌شود و ما امیدواریم بتوانیم مراحل کاری و انجام آزمایش‌های لازم برای صحت کار این راکتور را انجام دهیم و بهره‌برداری کامل از این راکتور را از سال آینده آغاز کنیم.

عباسی با اشاره به راه‌اندازی این راکتور گفت: با تکمیل شدن مراحل ساخت این راکتور، ما توانستیم از رآکتورهای آب سبک به یک راکتور قدرتی برسیم که می تواند محصول نیز تولید کند.

وی افزود: با این پیشرفت مهم ما می‌توانیم طراحی‌ها و محاسبات لازم را برای ساخت این راکتورها را انجام دهیم.

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches