×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
سرمایه گذاری در صنعت بیمه یک کار تخصصی است

اقتصادتهران: مشکل جدی آئین نامه ۶۰ در درون خود شرکت های بیمه است، کار سرمایه گذاری یک کار تخصصی است و کار یک اداره در مجموعه شرکت ها نیست.

مجید بختیاری، مدیر عامل بیمه رازی معتقد است  نقش” اخلاق” در صنعت بیمه این روزها کم رنگ شده است.  بی اخلاقی در هر صنعتی رواج پیدا کند، آفت آن صنعت خواهد شد.

 مدیرعامل بیمه رازی ادامه داد: این روزها به ” اهلیت داشتن” کم تر توجه می شود. برای تشریح این مهم به مقایسه شغل وکالت و نمایندگی بیمه اشاره می کند و می گوید: وکلا برای مهر و امضا خود اهمیت قائلند و آن را به هر کسی نمی سپارند. اما امروز دیگر خود نماینده پای بیمه نامه را امضا نمی کند. این در حالی است که وجاهت آن بیمه به اعتبار امضا نماینده است که به نیابت از بیمه گر، بیمه نامه را صادر می کند.

وی به گردهمایی ارزیابان خسارت هم اشاره ای می کند و می گوید : همانطور که در آن نشست هم مطرح کردم “مشکل در جامعه ارزیابان خسارت این است که ارزیا، ارزیابی نمی کند ! ، باید دقت کرد مقوله ارزیابی خسارت یک اصل مهم دارد و دو طرف پرونده بیمه گر و خسارت دیده به ارزیاب اعتماد می کنند تا بر اساس تشخیص او حق خود را دریافت یا ادا کنند.

مدیرعامل بیمه رازی به نهادسازی در صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: این نهادها و انجمن ها هستند که می توانند به حاکمیت کمک کنند تا موانع و مشکلات راه حل های منطقی پیدا کنند.

وی لزوم گفتگو بین نهادهای صنعت بیمه هم مهم دانست و افزود: بنظرم بین استارت آپ ها و تشکل های شبکه فروش، بین ارزیابان و استارت آپ ها، بین رسانه های بیمه ای و تشکل ها باید گفتگو شکل بگیرد و خروجی این گفتگو ها حتما به صنعت بیمه کمک خواهد کرد.

بختیاری ادامه داد: به استارت آپ ها اعتقاد دارم، اما گاهی بنظرم بسوی شبیه هم بودن پیش می روند، مدل خاص و ویژه ای ارائه نمی کنند. بنظرم می توان با ایجاد یک ” اکو سیستم” برای استارت آپ های بیمه ای، فرستی ایجاد کرد تا مدیران حقوقی بیمه ها، مدیران انفورماتیک و مدیران امور نمایندگان شرکت ها با استارت آپ ها گفتگو کنند، شبکه فروش و نمایندگان با استارت آپ ها گفتگو کنند. از تعامل به تعالی برسیم.

وی گریزی به آئین نامه ۶۰ (سرمایه گذاری) زد و گفت: “مشکل جدی آئین نامه ۶۰ در درون خود شرکت های بیمه است، کار سرمایه گذاری یک کار تخصصی است و کار یک اداره در مجموعه شرکت ها نیست.

مدیرعامل بیمه رازی گفت: بنظرم تشکیل شرکت های سرمایه گذاری یا کلینیک های سرمایه گذاری در کنار شرکت های بیمه خیلی کارا خواهد بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false