×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
سازمان حمایت، مسوول قیمت‌گذاری خودرو شد

رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی گفت: شورای رقابت تعیین‌کننده دستورالعمل و فرمول قیمت‌گذاری و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تعیین کننده قیمت نهایی خودرو شد.

علی پورمختار در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: پس از این که به دستور رییس‌جمهور، شورای رقابت مسوول قیمت‌گذاری خودرو شد، بازار خودرو با ابهامات زیادی از جمله الزام‌آور نبودن تصمیمات شورای رقابت مواجه شد؛ برای از بین بردن این وضعیت، دو هفته قبل در جلسه مشترکی که با حضور مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده در کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی تشکیل شد، مقرر گردید از این پس شورای رقابت مسوول تهیه دستوالعمل و فرمول قیمت‌گذاری خودرو و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده مسوول تعیین قیمت نهایی انواع خودرو باشد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ افزود: در این جلسه تصمیم جدیدی اتخاذ نشد بلکه مرز بین وظایف شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده تعیین شد.

وی متذکر شد: براساس قانون مسوول تهیه دستورالعمل و فرمول قیمت‌گذاری خودرو، شورای رقابت بود ولی به دلیل عمل نشدن به این وظیفه قانونی، کمیسیون اصل ۹۰ چند ماه پیگیر انجام این وظیفه قانونی توسط شورای رقابت شد.

پورمختار خطاب به شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده تاکید کرد: با تعیین مرز بین مسوولیت‌ها، هر کدام باید به وظایف خود عمل کنند تا بازار خودرو از ابهام و نابسامانی خارج شود.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی خطاب به خودروسازان نیز متذکر شد که هرگونه درخواست جدید برای افزایش قیمت خودرو باید به سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده اعلام شود تا این سازمان پس از دریافت دستورالعمل و فرمول جدید از شورای رقابت، درباره قیمت‌های جدید خودرو تصمیم‌گیری کند.

به گفته وی، این دستور العمل علاوه بر شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، به رییس‌جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز ابلاغ شده است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches